• aldığı kitabı, akdeniz yeşillikleriyle patateslerin arasina koyarak sebzelerin ezilmesini önlemeyi amaçlayan kişidir. okuyacak hali yok ya!
  • düşük bir ihtimal de olsa, okumak için almış insandır belki. parçalayıp sayfa sayfa cam parlatanından, peçete niyetine kullananına, mangal yakmaya kadar, okumak haricinde her işte "kafasını" kullandığı gibi, kitap kullanan insan vardır bizde.

bunun haricinde, kitap denilen şey ülkemin bekar insanları için, yazın bacak-ayak-plaj, kışın kahve-kedi-battaniye şeklinde instagram fotoğrafı itemi olup, evlenene kadar süren bu quartet, evlenince son buluyor. bu tip fotoğraflar ile, instagram'da fenomen olduğunu sanan hanım kızımız/yağız delikanlımız, bir süre çalışmalar nedeniyle sosyal medyadan elini-eteğini çekiyor, bebeleyince de, item (bakın amcaları/teyzeleri, abieri/ablaları bizim velet ne kadar tatlıııı şeklinde) bebeye dönüyor. zaten bebe olunca da (öncesinde sanki çok okuyormuş da, bebe ile uğraştığından okumaya vakit bulamıyor havasına girilip) kitap okumaktan vazgeçiliyor.

garip geliyor tabi yurdum insanına migros'tan kitap alanlar, "okumak" en son ihtimal. garipsemeyin.
  • d&r'dan kitap alan insanla bir farkı yoktur benim nezdimde. kitap dışında her türlü ıvır zıvırı raflarına sıkıştıran, süpermarket düsturuyla 'kitapçılık' yapan bir mağazalar zinciridir. bu konuya d&r başlığında daha sonra etraflıca değineceğim.
  • en azından okuyan ya da buna hevesi olan insandır.
  • herhangi bir kitabevinden kitap alan insandan farkı yoktur ama kitap almayandan çok farklıdır.
  • burada atlanan husus okumaktır. yeter ki okusunlar, kitabın nereden alındığı ne farkeder.
  • benim bu. bize yakın olan bir migrosta alfa yayınlarının ekonomi kitabı vardı. kalın ciltli şöyle bir kitap. orjinali dorling kindersley yayınlarından.
  • yuh artık. adam kitabı aldığı yerden dolayı eleştiriliyor. sanki memleket kitap kurdu da "migros'tan almış, okumaz bu" şeyine kaldı.
  • migroslarin icinde d&r var, gayet normal bir insan.
hesabın var mı? giriş yap