şükela:  tümü | bugün
 • dün eşimin doğum günüydü, kutladık falan fistan.

  bugün migros uygulamasına girmiş kendisi, sanal market alışverişi için. kızımız doğduktan sonra market alışverişine harcadığımız zamanı daha önemli şeylere ayırmak için böyle bir pratik geliştirdik, yaklaşık iki yıldır çoğu alışverişi bu şekilde yapıyoruz. böyle olunca alışverişin çok önemli kısmını migros'tan halletmiş oluyoruz, yabana atılır bir tutar ilişkimiz olmadığını düşünüyorum bu kurum ile...

  uygulamaya girince güzel bir jestle karşılaşmış, migros eşimin doğum gününü kutluyor, kaç kez money kart kullandığımızı, en çok hangi mağazadan alışveriş yaptığımızı ve toplam ne kadar indirim kazandığımızı dile getiriyor. ama en önemlisi sayfada bir hediye çarkı yer alıyor, çarkı çeviriyor ve bir hediye kazanıyorsun.

  elbette bu jest eşimi mutlu ediyor ve heyecanla çarkı çeviriyor ve tada! işte hediyemiz!!!

  eti balık kraker 40 gram, evet hediye bu.

  olur, çam sakızı çoban armağanı. ben şahsen gidip uğraşıp almam ama jest işte, sonuçta bir çark çeviriyorsun ve belli bir ihtimal dahilinde - talihinle de bağlantılı olarak şeklinde varsayalım - bir hediye kazanıyorsun. buraya kadar hiç bir problem yok, eşim de aman aman bir beklenti içinde değilmiş zaten...

  tam bu hediye bildirimi ekranında yer alan kampanya detayları butonu eşimin dikkatini çekiyor ve tıklayıp detaylara bakıyor. migros'un esas sürprizi burada yer alıyormuş meğer!!!

  migros'ta 75 kuruş fiyat etiketi ile satılan bu ürünü tam %50 -yazıyla yüzde elli - indirimle 37.5 kuruşa alacakmışız, hediyemiz buymuş.

  ben tabii eşim bunu whatsapp'tan paylaştığında ofisteydim, görünce kahkahayı bastım, üç arkadaş en az 50 liralık gülmüşüzdür. ilahi migros, azıcık optimize etseniz - mesela belli tutarın altında ise ürün tümüyle hediye etmek gibi - kampanyanızdan faydalanmasak bile dimağda hoş bir jest olarak kalabilecek iken; yapılan şu saçmalıkla ancak kendine güldürürsün böyle.

  dediğim gibi biz elli liralık güldük en az, herkes gülsün ve neşelensin istedim, başka bir niyetimiz yoktur hakim bey.

  edit: mesajla 1 paketle mi sınırlı diye soranlar oldu, aynen bu şekilde. tek bir paket için geçerli

  edit-2: niye uzun yazdın diyenler, üslubum bu napalım*

  edit-3: valla ve billa viral değildir, birebir yaşanmış ve güldürmüştür

  edit-4: soran veya aşağıda sorgulayanlar için; beklenti basit bir optimizasyon, bu kadar alışveriş yapmışız. 75 kuruşluk ürüne %50 detayı yapmayıversin, ayıp denen bir şey var yahu. ben gerçekten gidip almam zaten o krakeri. hediye demek basit bir jestttir, 37 kuruşluk ürün hediye etsin ama gelip böyle hinlikler yapmasın. hediyenin kampanyası mı olurmuş?

  edit-5: vay arkadaş, eşin niye çarkı çevirmeden ekran görüntüsü almış diye soranlar var. öncelikle biz eğleniyoruz, her skaladan tepki aldı şu basit olay, ciddiye almıyoruz biz gülüp geçtik zaten. peki eşim niye ekran görüntüsü almış? yok viralci hafiye, düşündüğün gibi değil gerçekten. eşim zaten çarkı görünce, çarkta sakız ve kraker olduğu için kesin bunlardan biri çıkar diye, benimle makara yapmak için ekran görüntüsü alıyor. sonrasında balık kraker bir de %50'lik indirim! ile çıkınca olay kopup gidiyor. bundan ibaret, inşallah tatmin olmuşsundur*

  edit-6: bu arada hep olumsuz dönüşleri veya soruları yanıtlamışım, çok sayıda olumlu geri dönüş oldu mesajlarla, güldüğünü dile getiren, teşekkür eden, eşimin doğum gününü tebrik eden, kızımız için iyi dilek temennilerinde bulunan herkese yürekten teşekkürler. gece ve sabah bir çok mesaj gelmiş, çalıştığım için henüz yanıtlamaya fırsat bulamadım, buradan tekrar teşekkürler.

  edit-7: bu akşam migros'tan yetkililer eşimi aradılar, kısa bir görüşme oldu - eşim dayanamayıp güldüğü için arayan hanımefendi de güldü. bizim yaşadığımız şekliyle hediye uygulamalarının absürd ve yakışıksız olduğunu kabullenen bir iletişim ile gülünç olmayan tutarda bir money puan jestleri oldu. kabullenen ve telafi etmeye çalışan yaklaşımları için teşekkürler. umarım bu olaya özgü olmaz ve bundan sonrasında herkes için daha şık bir doğum günü hediyesi uygulaması devrede olur.
 • ekonomik kriz migrosu da vurmuş demekki.
 • bir donanımhaber ölücüsünün eşi olsaydı migros bu uygulamayı yaptığı için pişman olabilirdi. ucuz atlatmış. *
 • durumu olmayıp okuyamayanlar için özet;
  migros uygulama üzerinden, doğum günü olan müşterisine çark çevirmek suretiyle kazandığı bir ürünü %50 ucuza vermiş.
 • popkek verselerdi bari üstüne mum yakıp.
 • etkinlik olarak çok güzel düşünmüşler ancak uygulama olmamış.

  elli liralık olmasa da yirmi liralık da ben güldüm okuyunca.
 • bimden persembe günleri ucuz ürün kovalayan garibanlari ilgilendirmeyen hediye.
 • bu indirim icin gittiginizde, balik kraker almak istediginizde calisanlarin yuz ifadesini gormek gerekir komik bir durum olmus.
 • peki bunun için destan yazmaya gerek var mıydı?

  indirimli balık kraker içeren hediye.
 • 1.546 tl indirim yapmışlar zaten. üzerine 37.5 kr daha indirim yapıyorlar. daha ne yapsınlar.
  haksız bir serzeniş olmuş bence.