şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kolombiyalı 1994 doğumlu forvet. bu sezpn transfer olduğu brezilya'nın palmeiras takımı forması altında şimdilik çıktığı 4 maçta 2 gol, 1 asist istatistiğe sahip.
  hızlı, işbitirici...
 • beşiktaş'ın ilgilendiği söylenen kolombiyalı genç santrafor. kendisi 1994 değil 1993 doğumludur ve bir menajer oyuncağı gibi durmaktadır.

  7 yılda 9 farklı takımda oynamış ve totalde 10 takıma gitmiş(kolombiya takımı cortulua'ya 2 kere gitmiş) ve yaşı 24. 36 yaşındaki ibrahimoviç kadar takım değişmiş. paso ordan oraya kiralanmış, o ordan bonservisini almış o oraya satmış. işin enteresan tarafı da istatistikleri bir santrafora göre vasat olmasına rağmen son 2 yılda saçma sapan transferlere konu olmuş.

  2013'te ne alakaysa livorno almış bunu deportivo cali'den. açıklanmayan bir rakamla ama muhtemelen 150-200 bin euro civarı bir paradır çünkü bonservisi 75k gözüküyor o zamanlar. cristiano lucarelli'den sonra birini oturtamadılar oraya halen bile bunu da denemişler, 8 maça çıkmış italya'da ama gol atamamış. sonra livorno da bunu kiralamaya başlamış sağa sola 2016 ocak ayında cortulua'ya açıklanmayan bir bedelle geçmiş. 5 ayda 5 maça çıkıp 3 gol 1 asist yapmış ama ne olduysa 5 ay sonra atletico nacional 2 milyon euro verip bonservisini almış. burda da 7 ay kalıp, 16 maça çıkıp 14 gol atmış ve 2017 şubat'ında palmeiras bu adamın bonservisine 10 milyon euro ödeyip satın almış. şimdiye kadar da 4 ayda çıktığı 7 maçta gol atamamış.

  işin en enteresanı kolombiya gibi sikko bir lige sahip bir ülkede hasbel kader bir performans göstermiş bu adama, pintinin allahı olan bir brezilya kulübünün düşünmeden 10 milyon euro verip almasıdır. kolombiya milli takımıyla da sadece 2 maça çıkmış onda da gol atamamış. victor ibarbo bile bundan daha iyidir. ki o bile nasıl büyük hayal kırıklığıdır bilen bilir.

  aman diyeyim sadece söylenti olsun. ilgilenilmesin. bu scout ekibi varken beşiktaş'ın başı yine belaya girecek. adamlar oyuncu izleyemiyor ve beşiktaş yönetimi menajer önerisi oyuncularla görüşüyor. yapmayın bunu ya yapmayın yeter. alacaksan harold preciado'yu alacaktın o tren de kaçtı geçen şubat ayında çin 2. lig(evet ikinci lig) takımı shenzhen 7 milyon euro verip aldı. senin göremediğini çin ikinci ligi takımı bile görüp, geleceğe yatırım gözüyle bakıp alıyorsa kapat o scouting ekibini. dağıt. boşa maaş verme. zaten bir işe yaramıyorlar. zaten kötü oyuncu öneriyorlar önerseler de. zaten menajerlerle iş yapıyorsunuz. kapatın.
 • cortulua'da 5 ayda 5 maça çıkıp 3 gol atmış olması, yine eksik bir transfermarkt verisidir. neden? çünkü transfermarkt nedense kolombiya ligi maçlarını istatistiklere yansıtmıyor.

  cortulua formasıyla 24 maça çıkıp 21 gol atmış, oradan gittiği atletico nacional'de de 22 maçta 17 gol atmış, bunun içinde copa sudamericana'da 8 maçta 6 gol, libertadores'te de 4 maçta 5 gol olunca, brezilya'da piyasa yapmış olması çok normal.
 • ben yönetimin bu tip adamları basına sakız niyetine verdiğini düşünüyorum

  demba ba, mario gomez ve vincent aboubakar'dan sonra bu tip bir adam almayız

  alacağımız adam avrupa'dan bir takımdan gelecektir. pepe'ye istenilen yıllık ücreti vermek istememe sebebimiz maaş bütçemizdeki yıldız oyuncu kotasını forvet için saklıyor oluşumuzdur. 3 senedir bu böyle, 5 milyon birine vereceksek bu forvet olacaktır.
 • basında yine malzeme olmuş forvet.
  umarım cenk yerine alınmaz kendisi faydalı olacakmış gibi durmuyor.
 • kendisini atletico nacional'ın copa libertadores'i kazandığı sene bolca izledim nacional formasıyla, çok yararlı bir transfer olacağını düşünüyorum fakat transfer haberleri gerçekçi görünmüyor. palmeiras kendisini geçen sene bu zamanlar 10 milyon euro gibi bir paraya aldı, isteyecekleri bonservis bedeli de bundan aşağı olmayacaktır. cenk'i yaklaşık 30 milyona satıp ordan gelecek paranın 3'te 1'ini düşük profilli ve kısmen gelecek vaat eden birine vermek pek akıl karı değil.
 • iş bitirici özel bir golcü. biraz agresif ve bencil. uzaktan sağlam şutları var ve gol konusunda soğukkanlı. beşiktaşın şuanki forvetlerinin hepsinden iyidir ama bonservisi ucuz olur mu orası muamma.