şükela:  tümü | bugün
  • maltepe deki ücretsiz deneme merkezi, ücretsiz masaj merkesi gibi çalışmaktadır.. bütün mahallenin teyzeleri daha dükkan açılmadan önünde sıraya girmektedirler..
  • tarikat bunlar. ya da tarikatlaşmış islami örgüt. yakında içlerinden biri çıkacak peygamberliğini ilan edecek. bedava masaj diye lanse ettikleri yataklara girmeden önce bir sunuma katılmanızı istiyor. hem de her seferinde. seansınızdan önce gidecek bu sunumu dinleyeceksiniz. sunum bilgilendirici eyvallah. ama bittiğinde yapılan hareketler ritmik el çırpmalar slogan atar gibi bağırmalar 70 metre kare dükkanda mikrofonla bağıra bağıra konuşmalar her 3 sözden birini yüce yaratıcıya bağlamalar... evimin altında var bunlardan bir tane. biraz kiloluyum diye beni zayıflatabileceklerini iddia ettiler. sırta masaj yaparak göbeğimi nasıl eriteceklerini ise söyleme yanaşmadılar.

edit: yanlış anlaşılmasın tepkim. adamların olayı tanesi 7000 lira olan yatakları 1500-2000 lira olan su arıtıcılarını ve 500-2000 tl arası değişen zamazingoları satmak için bedava mesaj yapıyorlar. kiraladıkları dükkanın kirası 750 lira. çalışan 4 kişinin toplam maaş 3500. ayda 1 yatak satsalar temiz. kaldı ki ben de bu yataklardan bir tane alıp köyün kahvesine koysam seansı 3 liradan 1 saatte 6, gün boyunca 60, ayda da 1800-2000 lira gelir sağlayabilirim rahatlıkla. köy nüfusu 1800-1900 civarında. yani bir süre sonra yatak sayısını arttırıp "şurada bi öbek para varmış dur ben onun anasını bi sikiim" demek işten bile değil.
  • 10 yıldan fazla olmuştur çok meşhurdu bu yataklar hatta yatakları pazarlamak amacıyla satış firması ağrı merkezleri kurup hem yatağı ücretsiz denettirir hem de dileyene yatakların satışını yapardı . çevremde de bu yataklardan alan veya o merkeze düzenli olarak giden insanlar vardı hepsinin ortak yanı uzun vadede kanser olmaları ve bu yatakları kullanmalarıydı belki bir tesadüften öte bir şey değil sonuç olarak kanseri tetikleyen birçok etmen var ancak yine de bu yatakları kullananları uzun vadede araştırılması gerektiğini düşünüyorum .
  • zamanında yaşlı insanların kanına girip duygu sömürüsü yaparak zorla satılan yataklardır, işte o zamanında parasıyla 5000 liraya falan satılıyordu iyi para kaldırmışlardır.