şükela:  tümü | bugün
  • işletmesinin istanbul'daki diğer koruların aksine ibb'de olmadığı doğal olarak fiyatları fahiş, yüzsüz çalışanlara sahip, ihaleyle birine* verilmiş gibi duran vasat koru.

çalışanlardaki trip genel olarak şudur: "bu korudaki ağaçları babaannem dikti, bu koru benim. devletin orman müdürlüğünün falan değil."

fiyatları, işletmeyi, bakımsızlığını falan geçtim zaten.

kısaca, uzak durulası koru!
  • burada dugun yapmak isteyeceklere uyarilar: paketlerde yer alan susleme, video cekimi vs uckagittan ibarettir.

susleme sadece koltuklara yapilan tul olup, canli cicekten nikah masasina kadar diger hersey ekstradir.
    video cekiminde 20 fotoraflik bir album ucretsiz olup her fotografin ucretli oldugu gibi, default video cekimi 640x480 cozunurlukte kasetlere kaydederken sizden dvcam ya da hd icin ekstra para talep ederler ve disaridan cekim yapmak da ayricana yasaktir derler.

internette yazan hersey paket icinde uygun fiyata yalanina inanmayiniz.
  • istanbul'daki en güzel boğaz manzaralarından birine ve tartışmasız en kötü işletmecilere sahip mekandır.. binbir hevesle dünyanın yolunu aşarak gittiğiniz mekanda işletmecinin "kiraladım ben burayı buranın kralı benim" tavrı tüm tadınızı kaçırabilir, işletmecisi değişene kadar gidilmememesi tavsiyedir...
  • alkol tüketiminin yasak olması sebebi ile manzaranın zaman zaman ziyan edildiğini düşündüren koru....
  • işletmesi özelleştirilmiş, mangal yapmak da yasaklanmış. içki yok, mangal yok, fiyatlar fahiş. manzara müthiş diye daha fazla abartmasalar bari.
  • işletmesi pek çok kamu işletmesinden alışık olunduğu usulle dünürlük kontejyanından albayrak şirketler grubu na verilmiştir, şahane bir manzarası vardır ancak yemyeşil bir işletme olduğundan doğal olarak içki yoktur.

zamanında sırf askere bok atmak amaçlı şu tür başlıklar açılmış idi
    (bkz: askerler en güzel yeri alır)
  • anadolu yakasindaki bogaz yolunda, kuzeye dogru giderken, ikinci kopruyu gectikten hemen sonra, kanlica'ya henuz ulasmadan evvel, pek de goze batmayan bir girise sahip mekan. tepede bulunan tesislere, iki arabanin zor gectigi, hatta yer yer gecemedigi, virajli bir yokustan sonra ulasilabiliniyor. bu yolun sizi korkutmasina izin vermezseniz, bogazin en etkileyici manzaralarindan biriyle karsilasiyorsunuz.

eger gozlerinizi bogazin guzelliginden alabilirseniz, ayni tepeyi paylasan, daha once sahip oldugu ihtisam hakkinda ipuclari veren, ancak simdilerde kendi kaderine terkedilmis gibi duran buyuk ahsap bir evi/konagi de gorebilirsiniz. hatta lutfen gorun!
  • hıdiv kasrı'nın tırnağı etmeyecek yer.

manzarası güzel olabilir ama hıdiv kasrı'nın rahatlığı, huzuru, sakinliği ve yeşili yok. gitmeyin, götürmeyin. anca bayii toplantısı ya da düğün olursa gidin!
  • bir mekanın işletmesini alınca istediği her tutumu müşterilerine dayatabileceğini zanneden işletmecilerin eline düşmüş güzel mekan.. benzer hareketi kimin yaptığını görmek isterseniz bkz: (bkz: binicem üstüne vurucam kırbacı)