şükela:  tümü | bugün
 • kanlica da 2. koprunun dibinde bogaz manzaralı yesillikler icinde guzel bir mekan olup butun bu guzelliklerin fiyata eklendigi yerlerden biri
  http://www.mihrabatkorusu.com/
 • sıcak saatler'de bolca bahsedilen koru. varlığından öyle haberdar olmuştum, güzeldir.
 • sandviçindeki kaşarlarda ufak kıl "süslemesini" bolca kullanıp o güzel manzarada midemi bulandıran işletmeye sahip koru..
 • haftaiçi kahvaltı tabağının 20 ytl, pazar günü açık büfe kahvaltının 27,5 ytl olduğu, insanın hayatında bir kere de olsa görmesi gereken istanbul'un cennet köşelerinden birtanesi...
 • anadolu yakasindaki bogaz yolunda, kuzeye dogru giderken, ikinci kopruyu gectikten hemen sonra, kanlica'ya henuz ulasmadan evvel, pek de goze batmayan bir girise sahip mekan. tepede bulunan tesislere, iki arabanin zor gectigi, hatta yer yer gecemedigi, virajli bir yokustan sonra ulasilabiliniyor. bu yolun sizi korkutmasina izin vermezseniz, bogazin en etkileyici manzaralarindan biriyle karsilasiyorsunuz.

  eger gozlerinizi bogazin guzelliginden alabilirseniz, ayni tepeyi paylasan, daha once sahip oldugu ihtisam hakkinda ipuclari veren, ancak simdilerde kendi kaderine terkedilmis gibi duran buyuk ahsap bir evi/konagi de gorebilirsiniz. hatta lutfen gorun!
 • ankara'dan, istanbul'a davetli olduğunuz bir düğün için gelmenizin bedelini, size bir gecede fazlasıyla ödeyen güzellik abidesidir.
 • asude park tanımının tam karşılığı burası. ideal şartlar altında tabii.

  haşmetlü ve devletlülerimiz nargileyi fokurdatarak keyif çatacakları yeri iyi bilmişler her zaman zaten. fekat dünyanın en muhteşem manzarasına sahip yerlerden biri olmasına rağmen daha rahat ağzına ağzına sıçılsın diye olacak, belediye işletiyomuş burayı.

  açık büfe kahvaltı var, kalite düşük. ayrıca pazar kahvaltısında kimse dünyada ölümden başkası yalan şarkısından ibret almayı filan düşlemez, sanmıyorum. açık büfeye takılmayanlara iğrenç bi şark köşesi konsepti var. müzik yayını ortak zaten. servis kalitesi korkunç. fiyatlar ortalamanın oldukça üstünde. manzaraya verioruz parayı hacım zaten şeklinde düşünüyosanız feci kerizleniyosunuz demektir. o parayı verdiğiniz yerin tuvaletleri otogar tuvaletini mumla aratmamalı mesela. filan falan işte.
 • ilk defa az önce gittiğim, ve istanbul'da hala keşfedemediğim bir sürü güzel yer olduğunu tekrardan bana hatırlatan yer. sonbaharın sakinliği çok hoş yapmış bu koruyu. huzurun bulunabileceği yerler arasına katılmalı bence. herkese tavsiye ederim.
 • alkol tüketiminin yasak olması sebebi ile manzaranın zaman zaman ziyan edildiğini düşündüren koru....
 • istanbul'da yeşile ve manzaraya en çok doyduğum yer oldu mihrabat korusu. hafta içi ziyaret ettiğimden olsa gerek, bir hayli ıssız ve sakindi. yürüyebildiğim kadar yürüyüp, ülkemde yaşayan herkesin bir defa da olsa görmesi gerekliliğine iman ettim. neye inanıyorsan daha çok inanır olursun burada, varoluşunu gözden geçirir ve huzura erişirsin... ağaç dalları arasından boy gösteren boğaz şiirine şiir ekler, şevk katar canına, dudağına şerbet olur...

  manzarası güzel olan her yer gibi, buradaki mekanlarda da yediğiniz-içtiğiniz her şey pahalı. buna da eyvallah ama böyle bir atmosferde alkol tüketememek kötü bir durum. izmir'de manzarası böylesine muhteşem bir yer olsa, alkol manyağı olur millet; hiç kuşkum yok... bir daha gidersem yükleyeceğim çantama nevaleyi, yürüyüş yollarındaki banklardan birine oturup vereceğim eşsiz manzaranın hakkını...