şükela:  tümü | bugün
 • erkek arkadaşıyla bankta oturduğu için okuldan atılmakla tehdit edilip bunalıma giren ve intihar eden 17 yaşındaki genç kız. tek yaptığı, erkek arkadaşının saçına düşmüş olan yaprağı almakmış. böyle yazınca ne kadar romantik değil mi? şiirlerde, şarkılarda bahsedilen durumlardan biri. kim bilir ne kadar da mutluydu, mutlulardı o anda.. kelimeler kifayetsiz kalıyor. ne desem bilemiyorum..

  http://www.hurriyet.com.tr/…tihara-goturen-40281119
 • katilleri bellidir. allah hepsinin belasını versin.
 • erkek olsa, tecavüz etse sorun yoktu?
 • twitter

  çok net özetlenmiş...
  ben de sıçayım artı ekleyeyim allah hepinizin belasını versin.
  o esnek, kendinize göre oraya buraya gevşeyen ahlak anlayışınızla birlikte kahrolun!
 • ee işte bu şeriatın ayak sesleridir ey ahali. dün türban tartışmasıyla bayrak açıldı bugün kızlar yanyana görüldü diye intihar etti. daha bitmedi tecavüzcüsüyle evlendirilen çocuklar vb. çiftlik oldu birilerine bu ülke...
 • muhtemelen hayatı boyunca hiç aşık olmamış, hiç kimseye sevgi beslememiş, hiç kimse tarafında sevilmemiş, sevilecek bir tarafı olmayan, hayatı boyunca somurtkan, internetten gizli gizli hayvanlı porno falan izleyen egosu ancak kasaba okullarındaki kasaba zihniyetli öğretmenlere ve gariban öğrencilere yeten zavallı öğretmen insancıklar tarafından katledilmiş kızcağızdır. yazıklar olsun.
 • kiskanc orospu cocuklarinin oldurdugu romantik kizdir.
 • intihar etmemiştir, zalimce, vicdansızca katledilmiş bir kız çocuğudur mihriban. henüz 17 yaşında. o arabadan kendisi atlamadı ki, ailesi, öğretmenleri, komşuları işte, insafsızca fırlatıp attı onu yüzükoyun kara asfalta, karanlık sözleriyle.

  ey kendini büyük sanan, öğretmen sanan, ebeveyn sanan ruhsuz muhterisler, her yıl daha yüzlerce mihriban'ın gencecik yaşında canına kastediyor, geleceğini, umutlarını çalıyor, hayatını karatıyor sizin o gaddarlığınız, cehaletiniz, sevgisizliğiniz, hoşgörüsüzlüğünüz. nasıl afili, gururlu geziyorsunuz namus bekçiliğiniz, kof dindarlığınız, sahte ahlakınızla.

  ben bu ülkeden umudumuz keseli çok oldu ama bu çocuklara, bu cıvıl cıvıl gençlere yazık oluyor. kendi gençliğimi hatırlıyorum içim acıyor, çocuğumun geleceğini düşündükçe daralıyorum, bu çocukların halini gördükçe ve okudukça ise yazıklanıyorum ancak. elden ne gelir.

  bu kızı bu hale getiren herkesin, inandığı her neyse belasını versin.
 • sana sözüm olsun intikamını eninde sonunda ben alacağım, rahat uyu.
 • kendisi için çok üzüldüğüm kardeşimizdir.

  kendisini hayatından vazgeçmesine neden olacak kadar korkutan şeyin yalnızca okuldan gelen baskı olduğunu zannetmiyorum. işin içinde aile baskısı/korkusu da olabilir.

  olay, baba çocukları okula götürürken meydana gelmiş. aynı gün baba da okul müdürüyle görüşmeye gidiyormuş.

  bir tarafta bağnaz okul idarecileri diğer tarafta bağnaz bir aile ve yanlış bir şey yapma korkusu yüzünden sürekli tedirginlikler içinde yaşayan her genç insan iftiralara, ithamlara, suçlamalara fazla tahammül edemez ki zaten.

  ulan çocuğuna güven vermeyen, onları yalnız, bir başlarına ve savunmasız hissettiren, çocukta pek çok şeyi paylaşabileceği güvenilir bir sığınak hissi yerine her eylemini gözleyip cezalandırmak için kurulmuş olan bir makam hissi uyandıran her bir ana-babaya buradan en galiz küfürleri armağan ediyorum.

  eğer bu kardeşimizin ana-babası kızlarına her konuda güvendiklerini hissettirselerdi, bu kız okul müdürü olacak eski kafalı hödüğün tehditlerini umursar mıydı?
  umursamazdı.

  mihriban ana-babasına ev dışında başına gelen herşeyi anlatabilecek kadar güveniyor olsaydı; "anne, baba okul müdürü şu olayı yanlış anlayıp beni bunun yüzünden tehdit etti haberiniz olsun" diyebilmiş olsaydı kendisine zarar vermek ister miydi?
  istemezdi.

  allah rahmet eylesin.