şükela:  tümü | bugün
 • hayatımda ilk kez bir şarkıcıyı (ya da herhangi bir insanı da diyebilirim) dinlerken bu kadar pozitif enerji depoladığımı hissetmemiştim. moralim mi bozuk, canım mı sıkıldı, ruhum mu daraldı hemen mika dinliyorum ve genelde düzeliyorum, işe yarıyor. ondan aldığım bu güzel enerji ve mutluluk sonunda anladım ki ben baya seviyorum mikayı onunla yaşamanın baya eğlenceli olucağını düşündüm ve sonra kendisiyle evlenmeye karar verdim. sanırım bir daha kimseye yapamayacağım birşeyi yapıp ona evlenme teklif ettim aldığım yanıt sevimli bir gülücük oldu ama olsun ilk ve son kez yaptığım bu şeyde bana bu cesareti verdiği için minnetarım kendisine. üstüne oturdum birde şiir yazdım;

  yareppim yaratmışsın mika kulunu,
  vermişsin bu güzelim volumü,
  aşık oldum bu adama iyi mi,
  evlenelim dese kaçar giderim

  onun için gay diyorlar desinler,
  iftira atanlar bamya yesinler.
  ben onu böyle de severim,
  hiç farketmez saygı duyar, geçerim...
 • ingiliz şarkıcı, besteci, her bişeyci.. 2006'nın sonunda çıkardığı single ve sonrasında bu sıralarda yavaş yavaş duyulmaya başlayan albümüyle ingiliz halkı tarafından 2007'nin ümit vaad eden şarkıcıları listesinde açık arayla 1 numarada.. kıvırcık saçlarıyla çıtır kızlarımızın yeni robbie williamsı bile olucakmış, valla ben bbc'nin yalancısıyım..

  bu official web sitesi: http://www.mikasounds.com/
  şarkıları: relax, take it easy
  grace kelly
 • çok güzel better diye bağıran insan. allahım bu yaştan sonra bir kurugöte aşık olacağım aklıma gelmezdi :/
 • radyo dinlemeyip, müzik kanalı izlemeyip, müzikteki yenilikleri çok yakından takip etmeyen bir öküz olarak, şuan keşfetmekten ohannes bir mutluluk duyduğum şarkıcı.
  sanırsın biri yolda 5 milyar düşürmüş onu bulmuşum, öyle sevinçli, öyle içim içime sığmaz bir haldeydim. facebook sayfam adeta bir mika fanpage'i şuan.

  hatırlıyorum bu hissi en son beirut ve amy winehouse ile yaşamıştım. onları da yine böyle tam bir dingil osman olarak 1 yıl sonra falan keşfetmiştim.
 • kendisi hakkında duygu ve düşüncelerimi her zamanki gibi süper mi süper bir şiir ile ifade etmek istiyorum.

  leylek gibisin ne de şirinsin
  uzun bacaklarına kurban mika
  tavşan gibisin ne de şirinsin
  ön dişlerine kurban mika

  ***
  koyun gibisin ne de şirinsin
  lülelerine kurban mika
  bülbül gibisin ne de şirinsin
  sesine kurban mika

  ***
  naçar trüger der
  hayvan var türlü türlü
  mika gel yamacıma
  öpcem seni tükrüklü tükrüklü

  not: şu an yazılacak 3 paper, hazırlanacak bir sunum beni bekliyor. keşke rezil etmeden kendimi, öldürseydim kısa yoldan.
 • her şeyi bi şeye benzeten, her şeye "bilmemneyi taklit ediyo yea" diyenler sanırım bir efsanenin doğuşuna şahit oluyorlar, farkında değiller. zira kendisi efsane olmak için her şeye sahip. ayrıca bu adamı freddie mercury'e benzetenler tom smith'i ian curtis'e, damon albarn'ı da michael stipe'a benzetmektedirler eminim. vazgeçin artık, kimse kimseye benzemiyor, bu adamların hepsi güzel şarkıları güzel güzel söylüyo işte, o kadar..
 • ilk radyoda duyduğunuzda sesini freddie mercury ilahına benzetmemeniz çok düşük olası bu yaratığın.. performansıda en az freddie kadar hareketlidir..
  inanmayan baksın;
  http://www.youtube.com/watch?v=mc9uzfhnlba
 • adamın enerjisini ayrıştırma ve dönüştürme imkanı olsa, başkalarına dağıtabilse, ruh hali dört kişiyi depresyondan çıkaracak enerjiyi sağlar diye düşündüğüm adam. kendisini görünce otel avizesine bakıp "bi kaçını kıssalar ya bunun, israf la..." diyen adam gibi hissediyorum.
 • kendisi bana o kadar neşe veriyor ki tezimi yaparken de bu şekilde olursa önsözümde kendisine teşekür etmeyi planlıyorum..
 • telefonum çalıyordu, melodisi relax idi, annem geldi "telefonun çalıyor, çok güzel bir şarkı." dedi, gitti. evet, annem mika'yı sevdi. ;)