• en baba formula 1 yarıscısı finli tapılası adam!
  • sonunda maskesini cikarip aglayan fin pilot..
  • sonunda üstüste ikinci defa sampiyon olan tapilasi insan!!
  • f3000 kullanmadan f1'e giren sayılı insanlardan biri olmasının yanında, f1'e lotus'la başlamış olması da ayrı bir inci. 2 sene lotus'la yarıştıktan sonra, mclaren test pilotluğuna geçti ve ardından, mclaren'in pilotlarından, michael andretti kovulmasıyla, sezonun bitimine -sanırım- 3 yarış kala, ayrton senna' nın yanına yamak oldu, fakat ilk yarışında ona yamak diyen beni utandırırcasına, senna'yı geride bırakarak, 1.lik kürsüsüne çıkıverdi. finlandiya'da pulu bile basıldı ve bunu gören hakkinen, "erja" hanımla onun "erja hakkinen" olmasına sebebiyet verdi.

lakin; arkadaş, çüke bile tapan insan zihniyeti değil mi sizin ki; illa ki tapacak bişiler buluyorsunuz yani.

hakkinen, hiç riske girmeyen ve sadece "arabası" iyi olduğu için önlerde yer alabilen aciz ve kalas finli... o ağladığında ben kahkaha atıyodum, birazcık, "en ileri sürücülük" bilen bir insan bile görebilir ki, coulthard ondan kesinlikle daha iyi, yine de buna rağmen bir şumayer on hakinen gücündedir formula camiasında, şumayer'in aldığı para da bunun göstergesidir zaten.

hakkinen'in en bilinen özelliklerinden birisi de uyuz karısıdır, öyle fettan, öyle canboz, o kadar cızbızdır ki, kesin ve kesin olarak hakkinen'i "niye birinci bitiremedin, niye virajı geniş aldın" diye dövüyordur. yarışı izlerken, ekranlar onu gösterdiği anda, yarıştan da soğurum, pit stop'tan da. o kadar irrrrite bi insağn.
  • sempatik adam. mika... silverstone da birinciliği coulthard a veren adam...
  • arabasi sayesinde 2 sene sampiyon olmus adam. duz yolda "yahu nasil olsa yakinda kimse yok biraz basayim bi ne olcak bakalim" dusuncesiyle saga sola carpmasi, spin atmasi ne kadar yetenekli bi pilot oldugunun gostergesidir.
  • sogukkanli, soguk fakat agladigi gun beni de aglatan f1 yariscisi. schumacher hep daha sevimli bulunur, ben de katilirim. ama hakkinenn (adamin adi cok sakat) de yetenekli..
  • schumi gibi biri karsisinda sadece sefil bi duruma dusen biri... kendini araba kullaniyormus sanan biri.. altindaki mercedese dua etsin... acep yarismaktan baska bisey yapiyor mu? adamda takim ruhu yok bi kerem, ben boyle sporcuyu zikerem...
  • dunyanin gelmis gecmis en iyi pilotlarindan birisi (kac kisi arka arkaya 2 kere sampiyon olmus ki)
    cok temiz bir stili olmakla beraber super gec fren yapma yetenegiyle unludur. spora cirkefligi karistirmayan ve yaptigi hatayi kabullenebilen yegane pilotlardan birisi. tapilasi insan.
  • bugunki yarisda arayi iyice acip birinciligi garanti ettigi halde gaza yuklenen arabanin mina koyacagindan tirstigim super pilot. bu senede galiba schumacher'in eline verecek.
hesabın var mı? giriş yap