şükela:  tümü | bugün
 • bu herifin bir therein lies the beauty deyişi vardır ki, "ulan allahmısın be" diye geçirir insan içinden. anders friden ile karşılaştırıldığında, bu herifin vokali, yeri geldiğinde süper duygulu yeri geldiğinde süper çoşkulu olabildiği için, çok daha güzeldir.
 • projector albümüyle vokalini daha bi sevdiğim,clean vocali de ses tonunu fazla değiştirmeden yapabilen ender gelen vokalistlerden....
 • in flamesin lunar strain albümünde vokalleri üstlenen,aynı albümün tüm sözlerini yazan isveçli müzik adamı.şu an aynı göreve dark tranquillityde devam etmektedir.
 • hayatimda duydugum en tok scream vocal'e sahip zat.ayrica $arki degil,kitap yazar adeta.
  (bkz: headliner)
 • bilgisayar oyunu delisi, ne bulursa oynayan tiplerden
 • her klipte siyah gömlekle karşımıza çıkan kişi
  (bkz: takım elbiseli metalci)
  (bkz: üniformalı metalci)
 • dark tranquillity'nin tarihinde, grubun başına gelmiş en mükemmel olay. onsuz dark tranquillity, gerekli duyguyu şarkılarında insanlara veremez, insanların ruhunu bu kadar kolay ele geçiremezdi, aynı skydancer'daki anders friden'li d.t. gibi (bir kaç istisna hariç o albümdeki)
 • sesini çeşit çeşit kullanabilen vokal. clean vokali acıklı bir hale bürünür genellikle. grupça fotoğraf çektireceğimiz anda önünü kapattığım için "fuck" nidalarıyla ayağa kalkıp korkunç bir bakış atmışlığı vardır o renkli gözlerle.
 • bu herif sanırım gün ve gün "en sevdiğim vokalistler" listesinde delicisine tepelere tırmanmakta. her konserini izlediğimde tapıyorum, her klibini izlediğimde çivileniyorum, her çığlığını duyduğumda tapıyorum. bu ne vokaldir, bu ne brutal'dir, bu ne clean'dir, bu ne scream'dir. şarkıdaki ruh, his, nefret, kin, çoşku, kudurmuşluk nasıl bu kadar mükemmel şekilde insanın ruhuna işletilir? cevabı kesinlikle bu herifte. auctioned'daki gotik ve duygusal vokali ne kadar yaralayıcı ise, punish my heaven'daki çığlıkları, brutal vokali o kadar kudurtucu, o kadar çoşturucu. üstelik daha örnek verilecek o kadar çok şarkı var ki, sadece (bkz: dark tranquillity'nin tüm şarkıları) diyor ve ekliyorum "skydancer hariç".
 • the wonders at your feet'deki performansıyla "ilah ulan bu herif" cümlesini kurdurtmuş bir insanüstü.
  hedon klibindeki karizması "kız olsam veririm" düşüncelerini beyinlere salar. "enter suicidial angels" fısıltısı allahsal bir titreme yaratır insanda, "fierce tidal tantrum, nourishing rapture within" deyişi, tüm vampirliğiyle insanın üstüne çöker, yere çiviler insanı, acımaz, "where my life? where did i sign? did i miss the auction where my life went under the club?" nağmeleri insanı bi durdurur, sonra düşündürür, "ne iş lan?" dedirtir, "it's the choice between heaven and hell" çığlığı orgazm üstü zevklere taşır, kafa uçar, havalardasınızdır o an, "sikmişim ulan dünyayı, bana bu müzik yeter be" dedirtir, "it was solid, yet everchanging. it was different, yet the same" kelimeleri "sikeyim" temalı nefret salar insana, "the artistry of living chaos is pictured in the poets tears. because everything burns. the final concept is all but a thought away" mısrası "ben de yanacam ulan, atacam kendimi ateşlere!" tepkisini doğurur, "what eyesight fails to grasp is the emptiness from which i fed", "ulan herif vokal açısından bazı şeyleri direk yarmış" dedirtip saygı duydurur. dizlerinin üstüne çöktürür adamı.
  bu herif bana o kadar çok şey anlatır ki vokaliyle. ah bi anlatabilsem.