şükela:  tümü | bugün
 • marmara üniversitesi dekanı yusuf devran hakkında ekşi sözlüğe yazdığı entry sebebiyle okuldan uzaklaştırılmış. tamam abi dükkanı kapatın herkes evlere dağılsın.

  yazık olmuş çocuğa.

  http://bianet.org/…uke-yazdi-okuldan-uzaklastirildi
 • okuldan uzaklaştırılması haberi fazlasıyla can sıkıcıdır.

  yusuf devran bu eleştirilerden neden bu kadar rahtsız olmuş da, genç bir insanın hayatını karartmaya karar vermiş acaba?
 • varlık amaçlarından biri öğrencilerine eleştirel düşünmeyi öğretmek olan bir marmara üniversitesi iletişim fakültesi ve yusuf devran tarafından bir anlamda eleştirel düşünme, kuşku temelli sorgulayacı yaklaşımla konulara bakma ve yorum yapma becerisi nedeniyle uzaklaştırılmış insandır.

  kendisine özetle "dekanı eleştirdin, hadi biraz uzaklaş aklın başına gelsin" denmiştir.
 • atsizcilar.com admini kafasındaki yöneticilerin kurbanı olmuştur.
 • iletişim yolu olarak yanlış dili tercih etmiş sanırım arkadaşımız, vücut dilini kullanarak milli bütünlüğüne uygun bir kaç hareketle ifade etmesi daha uygun olurmuş gibi.

  siz insanlara nasıl iletişim kuracağını öğretin, sonra öğrettiklerinizi uyguladığı için insanları senin dilin uzamış diyerek okuldan uzaklaştırın. hayır bunu üniversite öğrencisi görebiliyor, okulda çalışan onlarca akademisyen göremiyor mu, konuşmuyor mu, illa kral çıplak diye bir çocuğun mu bağırması gerekiyor? akademik ortamlar bu kadar sindirilmiş, bastırılmış, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" diyen kişilerle mi dolu??

  aferim, perspektifinizi çok güzel yansıtıyorsunuz.

  ps: sorun yansıtma şeklinde değil elbette, vücut dilini kullanarak videoya çekip sosyal medyaya yansıtsa, yarım dönem uzaklaştırmayı geçtim, okuldan atılabilirdi de.
 • ekşi sözlük yazarıdır. bu nedenle cezalandırılmıştır. cezalandıran için;

  (bkz: yusuf devran)

  http://www.radikal.com.tr/…id=1077429&categoryid=77
 • ''kendini savunurken yönetimden, önce hukuki yolların kullanılıp yazının hakaret içerip içermediğini saptanmasını istemiş ama bu isteği "mahkemenin çok uzun süreceği" gerekçesiyle reddedilmiş.''
  universite yonetimi cok mantikli dusunmus, afferin. peki yazilanlarin hukuken sakincali olmadigi ortaya cikarsa ne olacak? mahkeme uzun surer, siz ne olur ne olmaz bir ceza verin hem digerlerine ders olur, degil mi?
 • aldigi yarim sene uzaklastirma cezasi son sinifta okudugu icin boz'un tam bir senesine maloluyormus, bu sekilde okulu normalden uzun sureceginden de kredi ve yurtlar kurumundan aldigi burs ta elinden aliniyormus. he bir de okul birincisi oldugu da yaziyordu milliyette. ve butun bunlar "iletisim" fakultesinde okuyup, okulun en basarili ogrencisi olup o klasik stereotipiklesmis sistem savunucusu okul birincilerinden olmadigi icin, kendi bildigi dogruyu konustugu icin oldu.