şükela:  tümü | bugün
  • 2018 nba draftına katılması beklenen oyuncular arasında favorim olan villanova oyuncusudur. kolejde gereğinden fazla skorer olarak oynatsalarda nba için 3-d profiline biçilmiş kaftan olduğu konuşuluyor. villanova, big east konferans turnuvasını kazanarak march madness'a yolalırken mikal de şutları, savunması ve yüksel basketball ıq su ile öne çıktı. nba'de topsuz oyundaki etkinliğiyle herkesin takımda görmek isteyeceği bir oyuncuya evrilmesi bekleniyor.

mock draft te henüz ilk 10'a girememesine rağmen draft günü seçildiği yerin hakkını verecektir.
  • sene boyunca mock draftlarda top 10'da gozuken ve takimi villanova wildcats'i ncaa sampiyonluguna suruklemekte olan 21 yasindaki junior. freshman olsa ilk 5'te secilebilirdi 2018 nba draft'inda ama su anda top 6-7'yi zorlayabilir gibi duruyor. tam anlamiyla her takimin ihtiyac duyabilecegi gorev adami rolu bicilmis durumda nba'de kendisi icin. 6-10 bandinda giderse buyuk ihtimalle chicago, new york, cleveland ya da philadelphia tarafindan secilecek gibi duruyor.
  • 2018 nba draft'ına katılacağını açıkladı, philadelphia tarafından seçilecek muhtemelen.
  • anadolu efes oyuncusu onuralp bitim'in liseden arkadaşı olan basketbolcu. ilk rounddan seçilmesi öngörülüyor.
  • 10 ve üzerinden seçilecek oyuncu. herşeyden biraz var ama hiçbiri top class değil. güvenilir bir takım oyuncusu olacak. güçlenmesi lazım. hareketleri önceden tahmin edilebiliyor. upside'ının olduğunu ama çok da yüksek olmadığını düşünüyorum. philly seçerse covington'ın arkasında olacak. ilginç.. belki...
  • 10.sıradan philadelphia 76ers tarafından seçilen oyuncu. philly için çok uygun bir oyuncu olduğu konuşuldu seçildikten sonra ancak phoenix'in 16.sıradan seçtiği zhaire smith ile takas edildi. ekstra olarak phoenix, miami'nin 2021 ilk tur draft hakkını verdi.
  • philly için biçilmiş kaftandı ancak suns'a takas edildi. yazık oldu.
  • sixers'a seçilmesini heyecanla beklediğim, tatum gibi çaylak sezonunda çaylak ötesi bir olgunlukta oynayacağını umduğum bir isimdi. gelmesi ile gitmesi bir olmuş. şayet lebron, pg, kawhi üçlüsünden birini alamaz bir de üstüne bu adam suns'da gerçekten lige hazır performanslar sergilerse brett brown'un yaptığı son salaklık olarak tarihe geçecek.