şükela:  tümü | bugün
 • discovery channel'da yayınlanan wheeler dealer programında hurdaya çıkmak üzere olan arabaları ucuza alan, edd china isimli "top mechanic" lakaplı üstadla tamir edip satan sempatik adam.
 • sadece arabanın dış görünüşüne önem veren bir abi. getirdiği hurdayı edd adam etmeye çalışır, göstergeleri düzeltir, vitesi düzeltir, motor bağlantılarını vs yapar, camları onarır, arabanın altına girer frenleri yapar, ama arabadaki eziklerle boyayla vs ilgilenememiştir; derken kapıdan bu herif girer:
  - ehehe mehehe bak edd jant kapağı aldım çok havalı di mi. aaa gördüğüm kadarıyla hiç bir şey yapmamışsın allah belanı versin.

  program sonunda edd; gitmeyen, durmayan arabayı adam etmiştir. yapılanları yarım saat anlatır, sinyal lambalarını yaptık, koltukları onardık vs vs. bu, tabi durur mu hemen çorbada benim de tuzum var diyecek:
  - jantlar çok güzel oldu değil mi edd?
  +evet mike çok güzel oldu...
  jantları da edd takmıştır tabii ki. satış yapmadan arabayı test ederken kamera ile sohbet eder.
  - vauvv araba gerçekten yeni gibi olmuş. aslında rahatlıkla 3000 pounda satabilirim ama ben açgözlü davranmayacağım o yüzden 2500 pound isteyeceğim.
  mal mısın olm 3000'lik alet 2500'e satılır mı; 2500'e satsan içim yanmayacak. pazarlığa bakın şimdi:
  + araba çok güzel. ama 2500 pound çok fazla 2300 olsa olmaz mı?
  (allah allah kaçta buluşacaklar acaba)
  - bak ne diyeceğim michael seni çok sevdim. o yüzden fiyatı 2450'e çekeceğim.
  + mmm bilemiyorum 2400 olsun ortada buluşalım.
  - eheh peki madem
 • mekanikeri edd china ile yeni sezonda yolları ayrılmış olan showman.

  kaynak: http://www.discoveryuk.com/press-release-210317/
 • programdan ayrılmasının ardından, edd china'nın arkasından atıp tutmuştur. edd ise kalitesini gösterip kendisi hakkında tek bir kötü kelime etmemiştir. hatta başkası ile devam etmekte olan programı desteklemiştir.

  bu ikisinin arasındaki fark budur.

  yani edd delikanlı bir abimizdir!
 • edd china'ya yaptığı keleği sadece biz türk wheeler dealers seyircileri değil yabancı seyircileri de hazmedemiyor.

  bana göre o programdan bu koca götlünün gitmesi lazımdı. bir sikim yaptığı da yok, internete girip araba arıyor buluyor bunu sıradan bir insan da yapabilir. programın demirbaşı, izlenme sebebi edd china idi kendisi değil.