şükela:  tümü | bugün
 • 153 milyon dolarda anlaşılmış.
  lig tarihinin en büyük kontratı olacak.

  kendisinin all-star maçına çıkmışlığı yoktur.
 • marc gasol gibi memphis'in vefa uğruna ucuza yolladığı all-star seviyesindeki gard.

  utah neredeyse hiçbir şey vermeden conley'i aldı. crowder'ın sözleşmesi 2020'de bitiyor ve korver'ın 7.5 milyon dolarlık kontratı garanti değildi (utah muhtemelen bu kontrattan çıkardı). geriye bir tek duke'ta coşturup nba'de patlayan grayson allen, 23.sıra seçim hakkı (ilk 3'ten sonra kalitenin düştüğü bir draftin 23.sırası, bu tip bir draft sınıfı olan 2016'da 23.sıradan giden adam ante zizic'ti) ve utah'ın gelecek haklarından biri (bu hak da 2022'ye kadar memphis'in eline geçmeyecek). dolayısıyla conley için ucuza gitti demek çok da yanlış olmaz. en azından indiana'dan 2 draft hakkı+bojan bogdanovic (sign and trade)+aaron holiday'li bir paket koparmayı deneyebilirlerdi ki skorer ve şutör sorunu yaşayan memphis'te bogdanovic'in alacağı olası bir 15 milyon dolarlık kontrat da göze batmazdı. bahsettiğimiz takım sırf üçlük atabiliyor diye chandler parsons'a 4 yıl 96 milyon dolarlık kontrat veren memphis. (edit: @kendrokompus bana yaptığım çok önemli bir haksızlığı hatırlattı, sağolsun. chandler parsons sadece üçlükten dolayı o kontratı almadı, aynı zamanda yakışıklı olduğu için de bu kontrat verildi. zach randolph ve tony allen'ın yanına artist gibi biri lazımdı zaten.)

  conley utah'ı kafadan batı'da ilk 4'e sokacak bir oyuncu ve gelişiyle utah'ı rubio'ya uzun süreli bir kontrat vermekten kurtardı. üstelik bu hamleyle mitchell'ı rahatlatıp gelişimine katkıda bulunacak, çok sağlam karakterli bir lider oyuncuyu kadroya kattılar. ricky rubio ile konferans 5.si olup elenmektense conley ile kafaya oynamak hiç şüphesiz en akıllıca iş, üstelik bunu warriors hanedanının yıkılmasının akabinde yapmaları da zamanlama açısından çok isabetli oldu. utah an itibariyle bu sezon önündeki her takımın önüne geçmiş durumda, keza portland, warriors ve houston aksi bir gelişme olmadığı sürece takviye yapamayacaklar ve denver'ın da yapabileceği tek hamle paul millsap'i daha ucuz bir kontratla tutup yedek bir gard getirmek olacak. lakers'la beraber en hızlı şekilde kafaya oynayacak hamleyi yapan takım utah oldu. conley de umarım utah'ta beklenen katkıyı verir de all-star falan seçilip şu underrated etiketinden kurtulur, hem conley hem jrue holiday çok göz ardı edilseler de epey iyi oyuncular aslında.

  ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, anthony davis takasından önce lakers denese memphis en azından brandon ingram'ı isterdi, boston denese de isteyecekleri adam jaylen brown olurdu. fazla genç oyuncu olmasının kötü yanı da bu, kebapçıda gelen ikramlar gibi resmen. takımlar ucuz kontratı görünce azıtıp 2-3 tane genç oyuncu istiyor. mesela şu pakete benzer bir paket olarak boston conley için kışın marcus morris+marcus smart+aron baynes+14.sıra seçim hakkı+gelecek draft hakkı verse memphis direkt reddederdi. yazınca bile saçma oluyor, aron baynes ne lan? ama şu paket gibi bir paketi kabul ettiler, çok enteresan valla.
 • tarihteki tozlu bir yapraktan alınan bir all-star haftasonunda, aşağıdaki videoda babası mike conley sr. serbest atış çizgisinden smacı vurduktan sonra annesinin kucağında görebileceğiniz, bu seneki draftın en çok şey beklenen oyun kurucusu.

  http://www.youtube.com/…s1z0nlncbtw&feature=related
 • memphis gibi takımlar, kendilerini yıldız oyuncuların tercih etmeyeceğini bildiği için hasbelkader çıkardıkları iyi oyuncuları takımda tutabilmek için haddini aşan ücretler ödeyebiliyor. biraz ağır bir ifade olacak ama aşağılık kompleksi de denebilir bu duruma. benzer durum derozan - toronto arasında da mevcuttu fakat derozan'a yine makul sayılabilecek seviyedeydi.

  fakat bu ücret tam anlamıyla skandal. conley, iyidir hoştur ama sadece batı konferansının bile en iyi dört guardı arasında bile değildir. kaldı ki diğer pozisyonları hesaba katmadım bile.
 • çok eleştirilen malum kontratının 2-3 sene sonra gözümüze normal geleceği basketbolcu. şu an tuhaf bir geçiş dönemi yaşadığımız için bize saçma geliyor aslında.

  ayrıca kendisi çok yüksek bir iş ahlakına sahip iyi bir basketbolcudur. overpaid dense de kendisinin genel anlamda underrated olduğunu düşünüyorum. artistin teki olmadığı için milletin gözüne pek batmıyor ama çok seviyorum bu elemanı. kazanacaksa da bu çocuk kazansın ya gözüne kan oturdu herifin başına gelmeyen kalmadı ama yine de mücadele etti. kazandığı paralar helal olsun.
 • son topta kullanmadığı eliyle el üstü floater atacak kadar olmuş bir oyuncu. üç atıyor, delici, orta mesafesi iyi, floater kaçırmıyor, elit katagoride savunmacı, takımı gasol'ün de yardımıyla harika yönlendiriyor, tempo ayarlayabiliyor. ligde pozisyonu itibariyla kendisinden üst seviyede diyebileceğim iki adam var, biri westbrook, diğeri cp3.

  cp3'ün kendi kurduğu bir tarikatı var tabii ama biraz da paul aslında winner değil mi diye sorgulayalım mı gehgehgeh.

  neyse şu an cp3'ü geçebilecek tek adam bu deli oğlan.
 • an itibariyle okc'nin içinden geçmekte olan pg.
 • 2013-2014 nba sportsmanship award'ı almıştır. bu ödülü alan ilk memphis oyuncusuymuş.
 • 2014 playoffları ilk turunda oklahomaya karşı ilk iki maçta toplamda 23 asist yapıp 2 top kaybetmiştir. toplamda 78 dakika sahada kaldığını düşünürsek bir point guard için bunların çok çok iyi rakamlar olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.
 • senelik 30 milyon dolar kazanacak. tamamen saçmalıktan ibaret. iyice suyu çıktı şu kontrat işinin.