• guardlar özellikle de oyun kurucular açısından fazla zengin olmayan 2007 nba drafti'nin en iyi pgsi olarak gösterilen bıcırık basketbolcu. her ne kadar bu seneki draft fazlasıyla verimli olsa da pozisyonu açısından kısırlık olması kendisinin ilk 10'dan seçilme olasılığını perçinliyor. lise ve tek senelik kolej yılında hep greg oden'la beraber oynaması gibi muazzam bir şansın kaymağını yediğini düşünüyorum, bu seviyelerde inanılmaz baskın bir pivotla oynadığı için, yüksek asist, düşük top kaybı gibi bir oyun kurucu için en önemli iki kriterde güzel istatistikleri var. ancak sadece tek sene üniversite okuduğu ve nba'e bir oyun kurucu olarak hazır olmadığı düşünülürse kolaylıkla etki yapması beklenmemeli ilk sezonunda.

en büyük özelliği hızı ve çabukluğu. ne var ki iyi bir şutu yok, serbest atışları bile vasatın altında denebilir. takımını oynatmaya yönelik bir pg olsa da, şutu zayıf olması büyük eksiklik. draftteki seçilme yeri büyük değişkenlik gösterebilir, 3. sıradan seçme hakkı olan hawks'ın artık dillere dolanan pg eksikliği sebebiyle 3'den seçilmesi gündemde, ama bu kadar çok potansiyelli oyuncunun olduğu draftte üçten seçilecek kadar da iyi bir oyuncu değil. ikilemde burada. 3'den seçilmezse de kadro stratejisi gereği 6. sıradan bucks'a gidebilir. aksi takdirde ilk 10'un dışına kadar yolu uzuyor, ama düşük ihtimal...
  • 2007 nba draftinda memphis grizzlies tarafindan 4. sirada secilen oyun kurucu. tam adi mike conley jr.
  • tarihteki tozlu bir yapraktan alınan bir all-star haftasonunda, aşağıdaki videoda babası mike conley sr. serbest atış çizgisinden smacı vurduktan sonra annesinin kucağında görebileceğiniz, bu seneki draftın en çok şey beklenen oyun kurucusu.

http://www.youtube.com/…s1z0nlncbtw&feature=related
  • bu sezonun ilk maçında 23 sayı 8 asist yapan oyunkurucu. geçen sezonun sonlarından beri oyununun olgunluğuyla piştim ben diyordu zaten, bu sezon takımı sürükleyen isim olacak herhalde.
  • memphis grizzlies kendisine 5 yıl, 45 milyon dolarlık * yeni bir kontrat vermiş. sezona umut veren bir giriş yapmasının da etkisiyle söyleyebilirim ki, grizzlies standartlarında aslında o kadar da kötü değil. zira aynı insanlar daha birkaç ay önce rudy gay'e 82 milyon dolar bağladılar. yalnız kontratlarının sonuna yaklaşan takımın diğer çok mühim isimleri oj mayo, marc gasol ve zach randolph'u hangi paralara tutmayı düşünüyorlar gerçekten çok merak ediyorum.
  • memphis yöneticileri herhalde benim övgülerimi duyup "oha lan iyi adammış hakikaten dur kaçırmayalım" deyip 45 milyon dolar vermişler. abi o kadar fazla vermeseydiniz yahu keşke, hakikaten verilmez yani.
  • 5 yıllığına 45 milyon dolar eder mi bilemiyorum ama takımını verimli ve bir arada oynatan bir oyun kurucu olma yolunda her sezon üstüne koyuyor.yalnız şutunu biraz daha geliştirmesi lazım.
  • cok muthis bir yetenek. harika bir delici.
  • bugünkü okc maçını marc gasol'le beraber almıştır.
  • 2014 playoffları ilk turunda oklahomaya karşı ilk iki maçta toplamda 23 asist yapıp 2 top kaybetmiştir. toplamda 78 dakika sahada kaldığını düşünürsek bir point guard için bunların çok çok iyi rakamlar olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.
hesabın var mı? giriş yap