şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 66 dogumlu olup , dogum gununu 5 nisan da beraber kutladigimiz , florida asilli seattle li gitarci.
  pearl jam in muhtesem gitaristi olmasina karsin bir cok onemli projede de yer almistir.soyleki ;

  butun pearl jam albumleri haricinde ,
  91 senesinde temple of the dog projesi
  92 de singles soundtrackinde bulunan state of love and trust ve breath parcalari
  93 senesinde sweet relief - a benefit for victoria williams daki "crazy mary" parcasi
  93 senesinde eddie vedder ile birlikte , bob dylan - the 30th anniversary concert collection albumunde "masters of war" parcasi
  gene 93 te cypress hill ile judgement night soundtrackindeki real thing parcasi
  gene 93 te stone free - a tribute to jimi hendrix albumunde jeff ament , matt cameron ve chris cornell ile "hey baby (land of the new rising sun)"
  95 senesinde mad season above projesi
  95 de leonardo di caprio lu the basketball diaries filmi sondtrackindeki "catholic boy"
  gene 95 de neil young - mirrorball
  95 senesi mad season - live at the moore konser albumunde
  ve gene 95 de working class hero - a tribute to john lennon albumunde mad season ile beraber "i don't wanna be a soldier"
  96 senesinde hiv virusu tasiyan kisilere yardim icin hazirlanan derleme album bite back -live at the crocodile cafe
  96 da lokal bir seattle grubu ile kaydettikleri school house rock! - rocks
  gene 96 da home alive - the art of self defense albumundeki "leaving here" parcasi
  96 yapimi the cable guy filmi soundtrackindeki "oh! sweet nuthin"
  96 - screaming trees - dust
  96 - hype filmi soundtrackindeki pj parcasi "not for you"
  97 - tuatara - breaking the ethers albumunde "the getaway" parcasi
  97 - minus 5 - the lonesome death of buck mccoy
  97 de stone gossard in oteki grubu olan brad in interiors albumu
  97 - the tibetan freedom concert albumu icin eddie vedder ile "yellow ledbetter"
  97 - the bridge school benefit concerts toplamasinda pj ile beraber "nothingman"
  98 yapimi chicago cab filmi soundtrackinde "who you are" ve "hard to imagine"
  2000 senesinde the rockfords - the rockfords
  2000- almost famous soundtrackindeki "fever dog"
 • kendisi eski alkolik/uyuşturucu bağımlısıdır. özellikle vitalogy döneminde olayı koparması sonucunda rehabilitasyona girmiş, temzilenip çıkmıştır. yine de dönem dönem eski alışkanlıkalara dönmektedir. bu geyiklerin dışında kendisi çok kral bir gitaristtir. gençliğinde jimi hendrix ve stevie ray voughan'dan etkilenmiştir. bir partide oturmuş, bir ray vaughan plağı üzerine solo atarken stone gossard gelip kendisine ileride pearl jam olacak mookie blaylock'un gitaristliğini önerir. özellikle no code sonrası dönemde gitar çalma tekniğini inanılmaz geliştirmiş, hız olayını bitirmiştir. öyle ki sahnede artık ağırlık olarak stone gossard'dan öne çıkmışıtır. bi ara aşırı kilo alması değişik dedikodulara yol açmıştır. bi de geçtiğimiz sene dövme delisi oldu, koluna sırtına bir sürü dövme yaptırdı. lise arkadaşlarıyla bir araya gelip kaydettiği "the rockfords" albümüne söz bile yazmıştır. konserlerde seyirciye poz vermeyi pek sever, minör/major pentatonik gamlardan şaşmaz. isim babam.
 • kanimca son haliyle - sari saclariyla - sevimli olmu$tur (ten zamanindaki haline gore). konserlerde ikide bir siritir, seyirciye el yapar, yerinde rahat durmaz. bu bakimdan pearl jam touring band 2000'de seyretmesi en zevkli elemanlardandir; pearl jam zaten seviyoruz, ama onu da ayri bir sevdik.
 • rehabilitasyon sonrasi edindigi gobegi kendisini sirin gosterse de ben o gobegin ustune bir flying v'yi yakistiramadim..
 • son halini görünce beni evrim mucizesine inanmaya itmiş gitaristtir. bir insan heralde en fazla bu kadar değişebilir.
 • bu arkadaş pearl jam live at the garden daki suratsız adama dönüşme sürecine girmeden çoook önce 1992 yılı hollanda konserinde kaşla göz arasında çırılçıplak soyunmuş ve diğer grup üyelerinin şaşkınlık dolu bakışlarına aldırmadan konserin sonuna kadar hoplaya zıplaya sololarını attırmaya devam etmiştir. muhtemelen kafası yerindeyken giriştiği bu hareketi başka konserlerde de pekiştirmiş mi emin değilim ama iyi ki de temizlenmiş ve artık orasını burasını açamayacak kadar kilo almış olan mccready bey şimdilerde jeff, eddie ve stone sahnede şarabı götürürken müthiş bir irade örneği sergileyerek yalnızca bakmakla yetinmekte ve her zamanki gibi büyük bir ciddiyetle, başını arkaya atarak - ancak tabi artık yerinde olmayan lepiska saçlarını savuramayarak - asla ayrılmadığı 59 yapımı fender stratocaster ini en klas şekilde inletmektedir. takipteyiz.
 • temple of the dog'un albüm kapağında chris cornell'ın kendisi için "guitar wizard, master of animal sounds" (gitar sihirbazı, hayvani sesler ustası) dediği kişi..
 • en sevdigi pj albumlerinin vs. ve yield oldugunu yakinlarda verdigi bir roportajda belirtmis insan. ayrica kendisi yeni albumun cok iyi oldugunu, grup elamanlarinin bunlari radyoda soyledigi icin ona cok kizacagini ama yeni album icin cok heyecanli oldugunu canli yayinda yumurtlamistir. elleri opulesi bir adamdir.

  edit: mevzubahis roportajin mp3'leri...
  http://www.entercomseattle.com/…1005_mccready01.mp3
  http://www.entercomseattle.com/…1005_mccready02.mp3
  http://www.entercomseattle.com/…1005_mccready03.mp3
  http://www.entercomseattle.com/…1005_mccready04.mp3
 • ten dönemindeki '' skinny '' hali ve şimdiki görüntüsü kıyaslandığında,diyet ürünü ve/veya fitness aleti reklamlarındaki önce - sonra hadisesini tersine çeviren güzel adam.
 • malesef crohn hastalığının zorluklarıyla boğuşmaktadır. kortizon tedavisinin bir etkisi olarak bir şişip bir sönmektedir.

  http://pearljam.com/images/live/edmonton6.jpg