şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yunanistan'ın starbucks'ıdır. ilk mikel, 2008 yılında larissa şehrinde açılmıştır. 2013 yılında ise mantar usulü tüm şehirlere yayılmıştır. kısa zamanda starbucks'ın pabucunu dama atmıştır.
    yunanistan genelinde, her ay 2-3 tane yeni mikel şubesi açılmaktadır. (selanik'te her köşede bir mikel'e rastlamanız mümkündür.) mekanlarında oturup, sipariş verdiğinizde, kahvelere 3,5-4 euro ödersiniz. mekanda oturmak yerine, kahvenizi elinize alıp çıktığınızda ise bu fiyat 2-2.5 euro'ya düşer.
  • yunanistan'in starbucks'i degildir, cunku starbucks'tan daha fazlasidir. hem sunum hem lezzet hem de servis olarak cok basarilidir. menusu oldukca genistir, ustelik bence kalite ve tat dusunuldugunde ucretleri ederinin asagisinda kaliyor. buna ek olarak, daha siparisinizi vermeden ikram olarak kurabiye, kek ve su gelir. calisanlar memnun kalip kalmadiginizi sorarlar. dolayisiyla musteri ile baglanti kurma yontemleri bir kartonun ustune isim yazmaktan cok daha fazlasi.

bir de isin farkli bir boyutu var ki, sosyal sorumluluk anlaminda gercekten duyarlilar. her sube tek basina bir yetim bir cocugun masraflarini ustlenmek, lokal yetimhaneye haftalik sut ve kek yardimi yapmak, her yil lokal bir okulun elektrik ekipmanini karsilamak ve kulturel organizasyonlara bagista bulunmakla yukumlu. ayni zamanda, sube calisanlari da bagli bolgeye ait kan bankasina kan bagisi yapmalari icin tesvik ediliyor. dolayisiyla ortaya cikan buyuk resim pek cok kahve zincirinden daha olumlu.
  • yunanistan'ın kahve zinciri dükkanıdır. kahveleri çamur gibi değil enfestir.
    2008 yılında eleftherios kyriakakis'in öncülüğünde larisa'da faaliyete başlamış, ikinci şubelerini ise volos'da açmışlardır. sonra rabbim yürü dememiş de depar at demiş olsa gerek ki, 6 senede 99'u yunanistan'da 1'i de kıbrıs'ta olmak üzere 100 şubeye ulaşmışlardır. şubelerin 43 tanesi atina'da, 23 tanesi ise selanik'tedir. adalarda sadece girit'te şubesi bulunmaktadır.
    yunanistan'da starbucks'ın tutunamamasının temel sebebidir.
    bir de radyoları vardır dinlemek isteyene link: http://www.mikelradio.gr/
  • yunanistan'ın starbucks'ıdır. sosyal sorumluluklarını, kanları bile pazarlama malzemesi yapılan çalışanlarının iş sözleşmelerinde aramak gerekir.

(bkz: to moustaki kai to mousi einai o feretzes tou pousti)
    (bkz: cofee island)
  • meşhur yunan kahve zinciri. içeri girer girmez su, kek ve kurabiye ikramları olur mutlaka. ben yalnızca frappelerini denedim, enfesti ve söylenenlere göre diğer kahve çeşitleri de mükemmelmiş . yerelde böyle bir alternatifleri varken starbucksların boş olmasına şaşmamak gerek.

ayrıca adım başı bir mikel'e rastlayacağınızdan, bir kere internet ağına bağlandınız mı selanik'te internetsiz kalmanız pek mümkün değil.*
  • çok yakında türkiye'de...
  • gelse bir an once de adam gibi freddo espresso icsek.
  • frappelerinin hastasıyım, köpeğiyim.. uyy ölürüm.. ayrıca işletmecilik hikayesi de takdiri hakediyor. tr'deki işletmeler niye bunu başaramıyorlar anlamıyorum..
  • leziz kahvenin yunanistan’daki en güzel adresi.
    gümülcine’de kentin ana caddesinde tam kavşak ortasında bakan köşedeki yeri her zaman insanla dolup taşar.
    pazar sabahı saat 11 burada ve her yer dolu.