• yunanistan'in starbucks'i degildir, cunku starbucks'tan daha fazlasidir. hem sunum hem lezzet hem de servis olarak cok basarilidir. menusu oldukca genistir, ustelik bence kalite ve tat dusunuldugunde ucretleri ederinin asagisinda kaliyor. buna ek olarak, daha siparisinizi vermeden ikram olarak kurabiye, kek ve su gelir. calisanlar memnun kalip kalmadiginizi sorarlar. dolayisiyla musteri ile baglanti kurma yontemleri bir kartonun ustune isim yazmaktan cok daha fazlasi.

bir de isin farkli bir boyutu var ki, sosyal sorumluluk anlaminda gercekten duyarlilar. her sube tek basina bir yetim bir cocugun masraflarini ustlenmek, lokal yetimhaneye haftalik sut ve kek yardimi yapmak, her yil lokal bir okulun elektrik ekipmanini karsilamak ve kulturel organizasyonlara bagista bulunmakla yukumlu. ayni zamanda, sube calisanlari da bagli bolgeye ait kan bankasina kan bagisi yapmalari icin tesvik ediliyor. dolayisiyla ortaya cikan buyuk resim pek cok kahve zincirinden daha olumlu.
  • çok yakında türkiye'de...
  • leziz kahvenin yunanistan’daki en güzel adresi.
    gümülcine’de kentin ana caddesinde tam kavşak ortasında bakan köşedeki yeri her zaman insanla dolup taşar.
    pazar sabahı saat 11 burada ve her yer dolu.
  • iki sene once gelecegini konusuyorduk sonunda akaretlerin basında eski hsbc bankasinin kose binasina açılıyor.
    yaza mis gibi duzgun freddo espresso icebilecegiz yani.
  • yunan kahvecisisin ve yenibosna'da dükkan açıyorsun.
    işte vizyon budur.
  • gelse bir an once de adam gibi freddo espresso icsek.
  • ulan atina'da girip çıkmadığım sokak, neredeyse kalmadığım apartman kalmadı bir tane mikel görmedim. yunan kahvecisiymiş, enteresan.
  • meşhur yunan kahve zinciri. içeri girer girmez su, kek ve kurabiye ikramları olur mutlaka. ben yalnızca frappelerini denedim, enfesti ve söylenenlere göre diğer kahve çeşitleri de mükemmelmiş . yerelde böyle bir alternatifleri varken starbucksların boş olmasına şaşmamak gerek.

ayrıca adım başı bir mikel'e rastlayacağınızdan, bir kere internet ağına bağlandınız mı selanik'te internetsiz kalmanız pek mümkün değil.*
  • aqua florya'ya da bir şube açmışlar.
  • yunanistan'da severek gidiyorduk, sonunda akaretler'de de açılmış. bildiğim kadarıyla yakında ataköy'de de açılacak. çok sevindim gerçekten. kahveleri bir yana, granitanın da hastasıyız.
    tabela konusunda manasız bir yüklenme var, anlamış değilim. vedat tek'in bu yapısında senelerdir bin türlü afiş, tabela asılıyken laf etmeyip yarın söküldüğünde hiçbir iz bırakmayacak bir tabelanın lafını etmek manasız. bu konuda önemli olan yapıya zarar vermeden sökülebilecek müdahaleler yapmak, bunun ötesinde bir mesele olmadığını görmek için uzman olmaya gerek yok. starbucks'ın bu konudaki hassasiyetini anlamak için de bebek'teki şubesine bakılabilir, buraya yerleşse daha naif bir yaklaşımı olacağını düşünmek hayalperestlik.
hesabın var mı? giriş yap