şükela:  tümü | bugün
  • anadolu yakasında über bir kuaför salonu, şahane bir saç tasarım merkezi. terapi salonu da derim rahatlıkla. saçlar mükemmel evet ama bir de ortamın rahatlatıcılığı var. süper bir müzik zevkleri var ve çok şık bir de dekorasyonu. şayet kalabalık olmayan bir günde yakalarsanız çok da şanlısınız. ekip çok güleryüzlü ve ilgili. instagram hesapları da çok aktif. kadınlar çok sever kuaför salonlarını evet ama bazılarından da çok mutlu ayrılır da geri geleceği günü iple çeker, işte bu salon öyle.işte burada
  • bugün ilk defa gittiğim ve bundan sonra ziyaret etmek için bahaneler uyduracağım şahane bir kuaför salonu burası. adıyla bir olmuş, resmen mıknatıs gibi çekiyor arkadaş!

neden mi?

efendim, bir kere sahibi servet beyin hesabını instagram'dan buldum ve fotoğrafladıkları saçların doğallığına bayıldım. orada bir yerlerde kaliteli işlerin döndüğü besbelliydi. (siz de ziyaret etmek isterseniz önce şuradan bir göz atın. sorunuz varsa da sormaktan hiç çekinmeyin, zira benim yirmiyedi senelik saç hikayemi servet bey daha beni tanımamışken bile bıkmadan dinledi. saça dair her şeyi sormak serbest.)

gelelim hikayeme..

servet bey her gün onlarca doğal ombre saç yaparken, benim saçlarım ise kalitesizliğin sınırlarını yaşıyordu. turuncunun en çirkin tonundaki dip rengi ve kırılmış uçlarıyla ne yapacağını şaşırmış saçlarıma, bir de süpürge sapı gibi duran o kakülleri kestirmiştim. daha doğrusu, kuaförüm bir kesme değil biçme işlemi yaptığından, tel süpürgeye benzer bir görüntü ortaya çıkmış idi.

tam bir hafta boyunca servet beye sorduğum onlarca detaylı sorunun ardından, bunca yol tepip salonlarına gittim bugün.

bir kere salonun enerjisi de, karşılama şekilleri de enfes. sanırsınız ki yıllardır oranın müşterisiyim. içtiğim lezzetli kahveleri, sunum şekillerini anlatıp övsem kafe zanneder yine ziyaret edersiniz.

ikinci ve en önemli aşama, saçlara ne oldu derseniz, muhteşem doğallıkta bir dip rengi, çok soft bir kesimi ve çok ama çok güzel kesilmiş ( nasıl düzeltti inanın bir fikrim yok) kakülleri var artık. ah bir de canlar, saçlarıma botoks yaptı servet bey. evet, cildimde botoks yok ama artık saçlarımda var! saçlarım şu an öyle yumuşak ki, dokunmaya kıyamıyorum.

hiçbir şeye ihtiyacınız yoksa, sadece bir çay kahve içmek ve saçlarınıza botoks yaptırmak için bile uğrayın derim. sadece saçlarınız değil, enerjiniz de yenileniyor burada.

mekandaki tatlı kadın dilek'e de benden selam söylersiniz. karşılıklı oturup türk kahvesi içerseniz, telefon uygulamalarının öbür ucundaki falcılara fal göndermeyi de unutmayın! *

servet bey'e buradan da bir teşekkürü borç bilirim! eski kuaförüme de kestiği o kaküller için ayrıca teşekkür etmeliyim, çünkü o kadar kötü bir iş çıkartmasaydı böyle güzel bir kuaförüm olmayacaktı!