• paranoyak yazılım firması. bilgisayarın ramini değiştirince lisans numarasını yenilemek gerekiyor.
  • attiginiz mail'i teknik personele forward eden yetkilinin hakkinizda 'sevin arkada$i' yakla$imi gosterdigi guzide kurulu$.. kedi degilim bir$ey degilim bu adam beni niye sevdirdi?

-----original message-----
    from: murat sakarya
    sent: monday, july 05, 2004 1:30 pm
    to: orhan öcal; hasan coşkun
    subject: fw: mrp 9000 hakkynda

sevin arkadasi...

-----original message-----
    from: xxxxxx
    [mailto:xxxxxxxxxxxxx]
    posted at: monday, july 05, 2004 1:24 pm
    posted to: destek@mye.com.tr
    conversation: mrp 9000 hakkynda
    subject: mrp 9000 hakkynda

merhabalar;

mrp 9000 yazılımınızla ilgileniyoruz. sizinle irtibata geçmeden önce demo
    sürümünü kurup incelemeye karar verdik. ancak kurulum adımlarını eksiksiz
    gerçekleştirdiğimizi düşünmemize rağmen ne yazıkki çalıştırmada başarılı
    olamadık. eksik dll'ler arıyor..

demo'nun eksiksiz kurulumunu sağlayabilmemiz için ne gibi bir yardımınız
    dokunabilir?
  • mikronom (seri 11) programlarında; müşteri bilgilerinde gps koordinatları diye bir bölüm de olan yazılım firması (bkz: vay anasını sayın seyirciler)
  • programlarını pascal ile yazdıkları dönemde*, şifreyi de kriptolu ama pascal string olarak saklayan firma. dosyada şifreyi bulup, uzunluk kısmına bir hex editörle sıfır yazardık. supervisor şifresi null length olurdu. enter der geçerdik. şifreledikleri iyi olmuştu.
  • (bkz: miktim)
  • söylentiye göre 91 senesinde microsoft bu firmanın distribütörüymüş, eğer haber doğruysa tabi. benim de wtf diyesim geldi. http://m.friendfeed-media.com/…fc6ed50da858583007d3
  • erp programlarının nirvanası...
  • vakti zamanında iş görüşmesi yaptığım firma.

tüm görüşmelerin sonunda adamlar bana bir teklif sundu. ve de şöyle bir şart koştu, ilk 2-3 ay deneme süresi olduğu için bu süre boyunca maaşın %70`ini ödeyeceklermiş. sonradan maaşım normal maaşa dönecekmiş. neden böyle bir uygulama olduğunu sorduğumda e firmamız risk alıyor tabi sizi tanımıyoruz falan dediler. e ben risk almıyor muyum iş değiştirerek :) koskoca firmanın ödediği bedel ile benimki karşılaştırılabilir mi? yok bu şekilde ben kabul etmem dedim, adamlar da geri adım atmadılar, anlaşamadık.

yıllar sonra düşününce keşke diyorum, ben de ilk 3 ay %150 maaş istiyorum, çünkü iş değiştirerek riske giriyorum deseymişim.

bu şartları kabul eden insanları bula bula şımarmış işte bu firmalar böyle. ilk 3 ay %70 maaşmış. canım ya.
  • bir gün sistemi çalışacak da bir e-fatura görüntüleyebileceğiz inşallah.
hesabın var mı? giriş yap