şükela:  tümü | bugün
  • kutuda yazani okuyun. kutusu yoksa yureginizin dedigi sekilde pisirin.
  • bazı diğer hamurlu ürünler gibi pizzanızı mikrodalga yerine normal veya mini fırında pişiriniz
  • neticesi için:
    (bkz: haşlanmış pizza)
  • püf noktası çok hafife yağlanmış bir teflon tavada kısık ateşte pizzayı önceden dört dakika civarı pişirmektir. bu sırada altının yanmamasına dikkat etmek gerekir, anlamazsınız bile kömür olur dibi, benden demesi. 500w gibi bir yerlerde 5-6 dakika pişirilirse kafidir genelde.
  • (bkz: olsa da yesek)
  • kızartma özelliği olan mikrodalga ile mümkündür. başka türlü denemeyin bile.
  • pizzayı cam bir kaba koyun, çok az ıslatın (su buharı için) üzerine (değmeyecek şekilde) stretch film gerin. önce en yüksek ayarda 2 dakika çalıştırın. sonra en düşük ayarda 8-10 dakika çalıştırın. (burada ayarı ve süreyi bir kaç kez denemeniz gerekebilir)

mikro dalganız ve pizzanız çok farklı marka/tür/ebat olabir. buradaki taktik mikrodalganın en önce ısıttığı su ve yağ moleküllerini hızlıca kaynama noktasına getirip daha sonra daha katı malzemeleri ağır ağır ısıtmaktır. su buharını kaçırtmazsanız pizzanız gevrek olur, taş olmaz.
  • her mikrodalgada var mıdır bilmiyorum ama ben buz çözme seviyesinde 10 dakika pişiriyorum ve harika oluyorlar. en yüksek derecede pişirdiklerimin ortası pişmemiş ve kenarları yanık oluyordu sonra bunu keşfettim.
    not: bimden alınan pizzalarda mükemmel sonuç vermekle beraber 8,95 e aldığım ama ismini hatırlamadığım incecik pizzası olan markada da işe yarıyor.
  • 10 dakika buz çözme modunda bim pizzası yapılabileceğini belirtmek istediğim hede.