şükela:  tümü | bugün
 • konvansiyonel görüntüleme yöntemleriyle saptanamayacak boyutlardaki metastatik hücreler.
  (bkz: metastaz)
 • halk arasinda "orospu metastazi" diye bilinir.
 • çoğu pozitron emisyon tomografisiyle görüntülenebilir.
 • hücre evlerinde eylem hazırlığındaki terör örgütü mensuplarının genel toplum düşünüldüğünde üstlendikleri misyonun karşılığıdır aslen. hazırlık yapar, zamanı gelince büyük boyutlu yıkımlara sebep olurlar, tıpkı mikrometastazlar gibi. tespit edilmeleri için çok ciddi boyutlarda efor ve para harcanmalıdır, tıpkı mikrometastazlar gibi. orospudurlar, tıpkı mikrometastazlar gibi.
 • kanserli hastaların ,yakınlarının bilgilenmesi gereken önemli bir konudur.aslında doktorların bu konuyu cok acık bir sekilde acıklamaları gerekir.ancak ben bunu yap-a-mayanlar oldugunu biliyorum.ve bir yakınımı da bu sebepten kaybetmis biri olarak sunu soylemek isterim.

  mikrometastaz belki mikro aşamasında tehlikeli değildir.pet ile saptanmayabilir-pet halen tum kanserlerde kullanılamıyor-ancak gün gelecektir görünür hale gelecektir.özellikle meme kanseri gibi erken teshisin hayat kurtardığı durumlarda mikrometastaz olasılıgını doktorunuz size ne derse desin goz onunde bulundurun.
  interneti kullanın.bir cok hasta destek siteleri var.bu bolumlere basvurun.doktorunuz size metastaz yok temiz dese bile siz kendi insiyatifiniz ile güvenli sure gecene dek metastaz tetkiklerinizi yaptırın.

  meme ameliyatından 3 yıl sonra hafif oksuruk nedeni ile basvurup vakti zamanında mikro olan metastazların akcigerlerinizi,kemiklerinizi sardıgını ogrenmeyin.