şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar adios premium aidat olaylarından sonra yeni mil kartlara yanlamayı düşünüyorum. bilenler bilmeyenlere bir anlatsa harika olur.
  • düşen banka karlılıklarından sonra yalan olan promosyonlardır. en doğru seçim kart aidatı olmayan kredi kartıdır
  • uzun yıllardır kullandığım ve hizmetlerinden de bir o kadar da memnun olduğum kartlar(dı).

bu kartlar ne kadar çok aidat verdiğinizle ve ne kadar üst segment olduğu ile orantılı olarak mil kazandırır. hatta yanında bir de hiç bir yerde kullanamadığınız fakat ona da ayrıca yıllık ücret ödediğiniz yancı bir kart ile beraber gelir.
    geçen seneye kadar bu iki kartı da hiç sorunsuz kullanıyordum. hatta kartın segmenti ve harcanan tutarlardan ve her yerde o sikimtrak hiç bir yerde geçmeyen yancı kartı daha fazla mil kazandırıyor diye önden uzatıp şansımı denemek sureti ile her ay en az 2 istanbul-izmir uçuşu birikiyordu (7-8bin mil)
    benim bütün alışkanlıklarım aynen devam etmesine rağmen bu yıl gelen aylık miller artık bir uçuşu değil 3’de 1 hatta 4’de 1 uçuşu ancak karşılıyor.
    bu sebeple bankayı aradım yahu ne oluyor bende mi sıkıntı kartlarda mı diye onlar da kullandığım kartların artık herkes ile anlaşmasının bittiğini bu bakımdan da kazanılan millerin düştüğünü ilettiler ve zaman kaybetmeden bana yeni çıkacak olan mil kartlarını itelemeye çalıştılar.
    şu anda çok fazla milim var bir kaç yurt dışı seyahatte bitecek gibi. onlar biter bitmez de üzülerek iptal ettireceğim son kartımı da.
    (not: yanıcı kartı artık bir işe yaramıyor diye geçen ay iptal ettirdim)
  • sayesinde 4 bedava bilet aldığım ing pegasus ile ben de bolpuan saçmalığından sonra vedalaştım. 1 yıla kadar kendimi kart kullanmayan bir tüketici olarak görmek istiyorum.
  • yaklaşık 6 yıl miles&smiles kıullandıktan sonra düşen mil kazanım olaylarından ötürü iptal ettirmiştim. maaşım iş bankasında olduğundan maximiles'a geçtim. 1 yılda anca 1 biletlik mil birikti aylık ortalama 3000 ekstre ile. sözün özü mil kartlarının hepsi çöp. aidatı olmayan kart en iyi kart.
  • bir tane almak istediğim kredi kartı çeşidi. fakat seçim yapamadım, birkaç yazı okudum ama hiçbirinde tam olarak önerilen bir kart yok. aslında hepsi birbirinden kötü gibi. kötünün iyisini seçmem gerekiyor sanırım.
  • iki gündür hem her hava yolunda kullanabileceğim, hem ücretsiz lounge lardan yararlanabileceğim ,hem de her alışverişten mil kazandıran bir kart ariyorum kafayi yiyeceğim. hangisini almalıyım yeşillendirirseniz sevinirim.
    edit: qnb finansbank first kart aldım ancak 125 .ooo bakiye istiyor. döviz vardı enparada duran bir varlık yatırdım. 1300 tl harcamaya 404 mil bonus yattı. harcamam yemek ve alışveriş . thy miles&smiles direk puanlar geçti anlaşmaları var.
    aidat yok, finansbank sitede mil hesaplama araçlarına bakın derim. bonus milleri isterseniz thy statü millere çevirebilirsiniz . statü miller ilerde işinize yarayabilir.
    yurt dışında deneyeceğim aynı ürünü iki farklı kartla alacağım bakalım qnb first euro yu bana kaç tl. den yansıtacak sizinle burada yeşilleniriz.
  • abd'de az ekmegini yemiyorum bu kartlarin. dort havayolundan da (american, delta, united, southwest) kartim var ve cok ucmuyorum (yazilimciyim). bir de cok ucsam, o zaman kokunuzu kuruturdum da neyse. united uluslararasi ucuslar icin, southwest de abd icin en iyi kredi kartlaridir

turkiyede kullanayim dedim kisa sure, baktim mil birikmemis. dedim degmez. turkiyedeki bankalar, ucaktaki bos koltuga mil vermeyecek kadar paragoz