şükela:  tümü | bugün
  • iki önemli maçı vardır. biri galatasaray'a füzeyi çaktığı maç. topu hepimiz kalede görmüştük. ikincisi de aziz yıldırım'ın satın aldığı, celal doğan'ın da devre arasında soyunma odasına inip "arkadaşlar tebrik ederim ama maç bitti, boş verin" deyip sattığı gaziantepspor maçı.

yani gaziantepspor maçının kahramanı değildir. satış maçın kahramanı aziz yıldırım'dı zira.
  • çocukluğumun efsanesi. ne zaman babamla maç izlemeye koyulsak ki bunu her hafta yapardık sezon zamanı diyebilirim bu adam bana kurtarıcı gibi gelirdi. çocukluğumu çok az hatırlamama rağmen nasıl heyecanlandığımı çok iyi hatırlayabiliyorum. hatta ne zaman takım sıkışsa, gol arasak vs rapaiç rapaiç ve gol diye bağrınıp dururdum, bunu golü getireceğine inanırdım. ismini görünce sözlükte bir anda anılarıma döndüm resmen.
  • dönerci tipi vardı bu adamda.
  • sigara içerdi. çok iyi top tekniği vardı.
  • unutulmaz antep maçında son golden önce rakip savunmayı adeta ipe dizip kendilerinden kehribar tespih yapmış futbolcu eskisi. kaleye uygun adımlarla giden bu adamı durdurmak tabiki mümkün olmamış golden sonra içlerinde uche olmak üzere bir elin parmağı kadar futbolcu kendisini zorla yere yatırarak sevince ortak olmuşlardı.
  • kendisine ve tarihi bir güne dair hikaye:
    "pavyonlar, traktörler ve rapaiç"

http://t.co/fl3mbotf
  • fenerium'dan orjinal olarak aldığım ve arkasında isim yazan ilk formamda yazan isimdir. sonradan rapaiç gitti, formanın arkasındaki numarayla ismin de çoğu söküldü zaten, şimdiki kadar kaliteli değildi baskılar.
  • sayesinde bazı fenerbahçelilerin hiç merak etmediğimiz gereksiz hikayelerini öğrenmemize sebebiyet veren iyi futbolcu. beşiktaş taraftarı birisi olarak, galatasaray'ın şampiyon olduğu bir sene de kadıköy'de oynanan ve fenerbahçe'nin 1-0 kazandığı bir maçta attığı golü unutamam. güzel goldü vesselam.
  • o muhteşem golü attığı fenerbahçe galatasaray maçında bir de mondragon'un köşeden aldığı 30 metre civarından bir frikiği vardı ki, aman allah.

ikinci bir not ise, o maçta galatasaray'a gösterilen 4 kırmızı karttan hatırladığım kadarıyla en az birinde katkısı vardı.

bülent korkmaz, üzerine fuleli fuleli gelen rapajç'i indirinc faul için düdüğünü çalan hakemi protesto için alkışlamış, hakem bülent'in bu alaycı tepkisi üzerine sarı kartını göstermişti. sarı kartı gören bülent gözlerini kurbağa gibi açarak tekrar alkışlamış, ikinci sarı kartı da görerek soyunma odasının yolunu tutmuştu.

hey gidi günler.
  • fenerbahce taraftari cok sevdi bu adami, bu adam da fenerbahce taraftarini. yedek kalmayi sorun yapmazdi. sonradan girip cok mac kurtardi. disiplinsizdi, antremani sevmezdi ama oynadigi zaman her topu ayagina alisinda taraftari heyecanlandirirdi. cok guzel gollere imza atti, sonradan girip frikik golleri atarak fenerbahce taraftarinin gozune girdi ve sonra hic gozden dusmedi. o sezon kendisiyle ayni yerde oynayan balic ve revivo'yu taraftar iyi hatirlamaz ama rapaic diyince herkesin yuzunde bir gulumseme olur. stadyuma gittigimde halen sari lacivert formalar uzerinde rapaic yazan cok forma goruyorum. bir nostaljidir, 3-0 dan 4-3 un mucididir. bir basari hikayesidir.
hesabın var mı? giriş yap