şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mark wahlberg, john malkovich, ronda rousey, lauren cohan ve iko uwais'in başrolünde olduğu aksiyon, gerilim filmi. peter berg filmin yönetmenliğini yapacak.
 • fragmandan görüldüğü üzere, kahramanımız film boyunca wanibuchi gömleğini üstünden çıkarmamış. tam bir ulvi insan gömleği. hem halktan bir insan hem halk kahramanı gömleği. hem tutkulu bir aşık hem bir aile babası gömleği. hem bir salon adamı hem bir rönesans adamı gömleği.

  filmi izleme niyetim yoktu, fragmanı da o yüzden izlemiştim. fakat görüyorum ki, sadece izlenmeyi değil; arşivlenmeyi, üzerine uzun uzadıya sohbetler yapmayı gerektiren bir film olmuş. bu vesileyle hiç üşenmeyip kostüm tasarımcısının ismini de öğreneyim. kimmiş? virginia johnson'mış. en asil kostümlerin insanı.
 • yine bir peter berg filmi yine sokak ortasinda catisma.

  bu adam michael mann'den aldigi mirasi gercekten iyi surduruyor. the kingdom, patriots day falan sokak catismalari korkunc olan filmler.

  the lone survivor ise saving private ryan sonrasi izledigim en iyi askeri film olarak duruyor.

  gercekten feci isler cikariyor bu peter berg.
 • sıradan bir aksiyon filmi. daha iyilerini gördüm.
 • sıradan bir aksiyon filminden bir tık daha iyi olan bir film, konusu itibariyle bilindik bir konuya sahip ama izlerken küçük farklılıklar nedeniyle sizi sıkmayacak bir yapıya sahip boş vaktiniz varsa sinemada izlemeniz size bir şey kaybettirmez...
 • başta mark whalberg'in, akabinde de cast ve senaryonun sıçtığı vasat altı film, entry'nin devamı spoiler içerir...

  ----------------spoiler---------------

  çekik gözlü sığınmacı amca film boyunca bizim artist elit amerikan ekibinden daha fazla adam indirdi. hele mark amca, ilk sahne çatışmaya girmedi, 60 kg sikindirik bir kızı silahsız indiremedi, 2 şarjör boşaltmadan bitirdi koca filmi... takım arkadaşlarını bir bir feda edişi var ki, nerde ethan hunt nerde bizim kas torbası kazma... mark gibi öküzü nerden bulmuşlar da casta almışlar dedirtti film boyu...

  yerel istihbarat ayrı öküz, ulan adamların istikameti belli, ülkeden asset kaçıracak, bil bakalım nereye gidiyorlar? havaalanı değil mi, ekibi şehir içinde ne diye çatışmaya sokup ortalığın anasını ziktin ? hadi zikecektin bütçeniz iki law alıp 2 zırhsız aracı imha edemedi değil mi ? illa aksiyon olsun, çatışma çıksın...

  ha unutmadan; köşeye sıkıştırdığı düşman hatuna silahsız yaklaşan yarma abiyi de unutmayalım, aq acemi er gibi silahsız mı çıktın operasyona ?

  olmamış film...
 • --- spoiler ---

  mission impossible fallout ta tom emmi ile kaytan bıyıklı süpermenin, çekik gözlü küçük enişteden helada bir araba sopa yemeleri olsun, bu filmde de yine çekik gözlü, sürekli tesbih çekip ajan tokatlayan fırdöndü eleman olsun, amarikan gizli servisinin acilen şekişen ile (bkz: jackie chan) çalışmaya başlaması icap ettiğinin göstergesidir bu film.
  --- spoiler ---
 • god bless america temalı bir mark wahlberg filmi. film boyunca "aman sivillere bir şey olmasın" diye dolaşırken başka bir ülkede sokağın ortasında çatışmaya girmek gibi bir olay döngüsü bulunuyor.

  --- spoiler ---
  bir özel harekat ekibi terörist olduğunu düşündükleri rus bir ekibe operasyon düzenler ve rus ekibin hepsini öldürür. aradan bir süre geçtikten sonra ilgili ekip doğu asyada bir ülkenin elçiliğinde görevlendirilir. elçiliğe gelen bir istihbarat doğrultusunda şehri havaya uçurmaya çalışan bir kişiden haberdar olunur. bu kişi bildiklerini söylemesi karşılığında amerikaya sığınma talebinde bulunur. elçilik talebi kabul eder ve mark wahlberg önderliğindeki ekibimiz ilgili şahsı hava alanında fazla bekleyemeyecek bir uçağa yetiştirmeye çalışır ancak içinde bulundukları ülkenin güvenlik güçleri de aynı zamanda ilgili şahsı istemektedir.

  peki bu konu filmin başında öldürülen rus ekibe nasıl bağlanıyor ? filmin tek ilgi çekici yönü bu, gerisi klişe bir aksiyon filmi.
  --- spoiler ---
 • bu hafta "alfa kurt'tan" sonra izlediğim 2. kötü filmdi. elle tutulur 2 aksiyon sahnesi dışında çöp film. o sahneleride toplasan 5 dk.