şükela:  tümü | bugün
  • salak nesildir. sihirli değnek değecek ve 2000 yılında başka boyuta geçecek sanan nesildir. aynı salak nesil ab'ye gireceğiz kokoreç yasaklanacak diye üzülmüş nesidir. takriben 2060 yılında %90ı tahtalıköyü boylamış olacak nesildir.
  • (bkz: y2k)
  • uyuyordum ben o sıra. yaşımda 8'di, kalktım düğmeli televizyonu açtım, her kanalda havayi fişekler, dünyanın farklı noktaları, mutlu enerji dolu insanlar ve o anlardan hatırladığım en son şey sidney'i gösteriyorlardı ışıl ışıl böyle.

sonramı ne oldu? büyüdük ve her şey biraz daha zorlu ama güzel bir hale geldi. milenyum güzel şey arkadaşlar, güzel bir psikolojik değişim.

hem arkadaşın da ifade etmeye çalıştığı gibi o zaman insanlar saf ve iyimserdi.
  • milenyumu o kadar bekledim ama sonunda karşılaştığım kötü sürprizle çocukluğum gençliğim yok oldu.keşke o milenyum hiç gelmeseydi.
  • dünya tarihinde kayıt altına alınmış en aptalca coşkudur.

bu boş coşku özellikle küçük esnafı vurmuştur, o dönem gaza gelip milenyum ismini çok kullandılar. üzerinden 18 sene geçmesine rağmen etrafta milenyum briç salonu, milenyum kebap, milenyum emlak, öz milenyum kerhanesi, milenyum kuru temizleme görme nedenmiz bu gazdır.

ayrıca gazın büyüğü için
    (bkz: windows millennium edition)