şükela:  tümü | bugün soru sor
  • küreselleşme ve teknolojik gelişmelerden en çok etkilenen alanlardan birisi şüphesiz ulaşımdır. artık herkes denizlerin altından bulutların üstüne eskiye nazaran çok farklı şekillerde ve sürelerde seyahat edebiliyor. daha çeyrek asır öncesine kadar uçak birçoğumuz için ekstrem bir ulaşım aracıyken günümüzde kimi için işe gidip gelmek için kullandığı günlük bir vasıta halini aldı. havayolu şirketleri de hava yolculuğunu desteklemek ve arttırmak adına çeşitli tarifeler, ikram ve hediyeler gibi birçok kampanya düzenliyor. bunlardan biri de hediye miller.biletinin yolcuyu uçurduğu mille orantılı olarak havayolları yolcularına daha sonraki seyahatlerinde kullanmaları için mil hediye ediyor. fakat hediye millerin birçoğu yeni bir bilet edecek kadar birikmediği için yanıyor.
    tasarladığımız uygulama tam olarak burada devreye giriyor. hepimizin malumu olduğu üzere maalesef ülkemizde tedavi için yurtiçi-yurtdışı uçuş yapmak zorunda olan fakat maddi durumu müsait olmadığı için tedavisinden mahrum kalan binlerce çocuk var. uygulamamızda yolcular havayollarından kendilerine hediye gelen milleri ortak havuza aktarıyor ve birden fazla yolcunun hediye miliyle oluşan bilet tedavisi için o bilete ihtiyaç duyan bir çocuğumuza gidiyor. tek kuruş ek ücret ödemeksizin binlerce çoçuğumuzun kavuşacağı sağlıklı geleceğe katkıda bulunmak için tek yapmanız gereken uçak biletinizi uygulamamız üzerinden satın almak.
  • kısaca özetlersek, uçak biletinde kazanılan millerin geri dönüşümünü sağlayıp yurtdışında tedavi olması gereken çocukların seyahatinde kullanma projesi. bu tanım da dursun burda lazım olur