• miles and miles programinda kullanicilar acisindan eksik nitelendirilen pek cok noktayi bunyesine almistir. kesilmis bilette parkur degisikligi, ucaklarda odul sinifinda daha kolay yer bulma, elite kart sahiplerine kart seviyesini korumak amaciyla mil satin alabilme gibi atraksiyonlara gidilmistir. hayirlisi.
 • her girdigimde millerin miktariyla birlikte yuzumdeki gulumsemenin de arttigini hissettiren isim. miles and miles olarak kalsaydi gulumsedigimi hissedemeyecektim bile...
 • akepe idaresindeki thy'nin eline yüzüne bulaştırdığı bir başka hizmet.

  müşteri hizmetlerini arayıp da kartınızın bir yılı aşkın bir süredir bir türlü elinize geçmediğini anlatırsanız, kartların neden gönderilmediği ve gönderilemeyeceği, aracı firmaların değişmesi, online sistemin çökmesi, vs. üzerine çok çeşitli bilgi edinirsiniz. hatta an gelir telefondaki ses tonundan korkar, özür dilerim, hata bende, kartımı talep etmekle ne büyük hata yapmışım demek istersiniz.

  bu arada milleriniz eksik girilecektir. boşuna hayıflanmayın. her yolcudan akepe'ye bir miktar mil aktarılsa fena mı olur?

  liyakatsız, bilgisiz ve görgüsüz siyasetçilerin arpalığına dönen firmalar ne uçak uçurabilir, ne de müşteri hizmeti verebilir.

  halk süpürecek bunların kokuşmuşluğunu.
 • - iyi gunler...
  - iyi gunler beyfendi, buyrun?
  - x'e yaptigim ucus, kartimi ibraz etmeme ragmen, miles and smiles hesabima islenmemis. biletim yok ama boarding pass'im duruyor. bununla uçuşu kaydettirmem mümkün müdür?
  - mumkundur. ..... numarali faksa boarding pass'inizi ve bir dilekçeyi gonderin, kayda gececektir.

  soylenenler yapilir, ucus islenmez.

  - iyi gunler...
  - iyi gunler beyfendi, buyrun?
  - bana bik bik bik yapmami soylemistiniz, ben de yaptim. ama bir sonuc alamadim.
  - belki gozden kacmis olabilir, tekrar fakslarsaniz arkadaslar ilgilenirler.

  soylenenler yapilir, ucus islenmez.

  - iyi gunler...
  - iyi gunler beyfendi, buyrun?
  - ben bik bik bik ve sonra bik bik bik yaptim ama uçuş işlenmedi?
  - anliyorum, evet... ee, saniyorum bu durumda boarding pass'le ilgili bir sorun olmuş.
  - hanfendi, yedek parcasi bulunmayan bir araba ya da hiperaktif bir cocuktan bahsetmiyoruz. bir boarding pass nasil sorun cikarabilir ki?
  - evet... zaten boarding pass'le uçuş işlenmiyor. işlenmesi için biletiniz olmasi lazim. arkadaslar ilgilenmisler ama belki bilet numarasini bulamadiklarindan, bik bik bik... siz yazdiginiz dilekcede durumu daha once bildirdiginizi ancak sonuc alamadiginizi da bildirirseniz, arkadaslar...

  bu gider boyle...
 • telefonda bir türlü "miles and smiles" diyemeyen çalisanlara sahip olan ve isminin acilen "miller ve güller" olarak degistirilmesi gereken olusum.

  telefondaki hanimlar arasinda, "mays end smayays" diyeni de var, "maysss ess smayysss" diyeni de.
  hem sonra bu bir türlü diyememe halinden son derece rahatsiz olup, telefonda fevri tavirlar içine giriyorlar.

  ben telefonu kapattiktan sonra denedim. arkadaslar hakli... telaffuzu zor, böyle tekerleme gibi bir isim bu.

  oysa, "miller ve güller" olsa, hem yine kafiyeli olur hem de daha kolay söylenir ve orada çalisan arkadaslar zorluk çekmez.

  deneyelim:
  "iyi günler. miller ve güller... nasil yardimci olayim?"

  bakiniz, ne kadar güzel ve bir o kadar rahat ve siirsel oldu.

  miller ve güller, iyi günler diler.
 • artık lufthansa uçuşlarından da puan kazandıracak program, nefis.
 • yaşın kemale erdiğini şehir şehir düğün gezmelerinden anlayan bünyeleri mutlu eden hizmetler bütünüdür... yoğun iş seyahatleri neticesinde cebimde biriken milleri bir güzel bilete çevirip, normalde 300 lira bayılacağım yolculuğuma 15,000 mil değer biçerek beni mutlu etmiş uygulamadır... shop and miles ile birlikte tadından yenmeyendir...
 • topladığınız millerden ödül bilet alabilmek için en abidik gubidik tarihleri beklemenizi gerektiren oluşum...

  önümüzdeki 1,5 ay boyunca ödül biletimi kullanmak istediğim istikamete bütün uçuşlar dolu görünüyor. her gün uçak olan yere 1,5 aylık biletleri komple sattığınızı söylemeyin bana şimdi...

  tatilimizi kendimize göre değil thy'nin uygun günlerine göre ayarlamamız gerekiyormuş bunu öğrendik...

  (bkz: yok artık ali sami)
 • artik swiss international airlines (eski swissair) ile yapilan ucuslar ile de mil puani kazanip harcamaya olanak taniyan program.
hesabın var mı? giriş yap