şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ümit özdağ’ın , merak akşener’in gündeme getirdiği milis kampları görüntüleri. bir tanesi de istanbul’da. buyurun

  edit: yok yeaa hadi yeaa diyenleri de buraya alalım
 • bop projesinin türkiye ayağının temel adımları.
 • turkiye'de muhalefet, bilhassa sekuler muhalefet, karsi tarafin kendisine savas actigini, bir savas icinde oldugunu farketmemek icin cok diretti. bu savas gerek kultur sahasinda, gerek siyasette, hayatin her alaninda, saldiran tarafin bilincli, planli ve koordine adimlariyla ilerlerken herhangi bir mudafaa hatti olusmadi, cogunluk mudafaa gereginin farkina bile varamadi.

  edit: bu gozlem, bu yazdiklarim, ilgili kamp haberinin gercekliginden de bagimsizdir*. bu tek tarafli savasin varligini abc gazetesinde tam ne oldugunu anlamadigim bir fotograftan cikarmadim. yalniz, umit ozdag'la pek ortak noktam yoktur ama genelde bosa sallayacak bir adam da degildir.
 • "delikanlı" habercileri göreve çağırdığım başlıktır. madem istanbul'da bir tane olduğunu iddia ediyorsunuz, e hadi gidin resimlerini çekin, videosunu çekin, deşifre edin. öyle haberdeki gibi saçma salak, ne olduğu belirsiz bir fotoğraf olmayacak ama. madem bu kadar ciddi bir iddiası var haberi yapanların, yayanların, ilgili siyasetçilerin, hodri meydan, olayı deşifre edin. uzaktan "meclise sorduk" numaralarını yemiyoruz, bahsi geçen yer gayet yakın, gitsin birileri görüntülesin.
 • eğer bu haber doğruysa elbette çok önemlidir fakat ne yazık ki türkiye için yeni bir olgu da değildir. ülkücüler 70li yıllardan bu tip komando kampları konusunda deneyimlidirler. ama bunların sonuçları ne yazık ki çok ağır olmuştur. ülkücüler sol siyaseti zorla silahlı çatışmaya çekmişlerdir ve bu nedenle yüzlerce kişinin öldüğü düşük yoğunluklu bir iç savaşın kapısı aralanmıştır. bu iç savaş da 12 eylülün meşruiyet temelini oluşturmuştur.
 • --- spoiler ---

  iktidar yanlısı yasadışı dinci ve faşist grupların iç savaş hazırlığı yapmak amacıyla silahlı eğitim kampları kurduğu iddiasını, ulaştığı belge kanıtladı.
  --- spoiler ---

  belge de şu. çok üst düzey bir habercilik tebrik ederim.

  meral hanım'ın trolleri iş başında. bu troller zaten trollüğünü yapıyor da asıl sıkıntı buna inanacak yüzbinlerde. sığırlar düşmeye başlamışlar bile. aptal telaşlandırır.
 • 1950ler'den itibaren sistematik şekilde türkiye güvenlik aygıtının içine nato tarafından yerleştirilen, anti-komünist ideolojide ve olası sovyet işgaline karşı ülkenin farklı yerlerinde konuşlandırılmış kontrgerilla yapılarının; 15 temmuz natocu darbenin ardından güvenirliğini yitirmesi sonrası el yordamı, ahbap-çavuş ilişkisiyle ''yerli ve milli'' şekilde yeniden oluşturulmasını içeren başlıktır. işin acı tarafı; 90 yıllarda yaratılmaya çalışılan güvenlik kuşağında, adapazarı'ndan artvin'e uzanan bölgede, işe koyuluyorsun ama her attığın adım birileri tarafından kayıt altına alınıyor. derin devleti derin yapan gizlilikleridir, düsturuna rağmen kimin eli kimin cebinde olduğu bilinen bir hal alınmış vaziyettedir. unutmadan ekleyeyim, bu ülkenin güvenlik kuşağından şah çıkmaz, piyonluk onlar için büyük payedir.
 • ülkenin şiddet eğilimli ve cahil kesiminin iç savaşa hazırlandığının kanıtıdır. bir an önce durdurulması gereken yasadışı aktivitedir aynı zamanda. yarın bir gün iran gibi olacağımızın veya haklı olduğumuz bir durumu demokratik şekilde protesto ederken öldürülmeyeceğimizin garantisi yok. mevcut iktidarın gezi eylemlerinde resmen cinayet işleyen sempatizanlarına verdiği cezalar ortada. yoksa vermediği cezalar mı deseydim? son çıkan khk ile hükümet, bu tip eylemleri meşrulaştırdı. sonumuz hayrolsun.