• içinde glikoz-fruktoz şurubu barındıran yegane milka çikolatası olduğunu umuyorum. halbuki paketi çevirip içeriği okumadığım ender markalardan biriydi milka.

sen de mi milka? :'(
  • (bkz: obezite sebebi)

hayati boyunca cikolata ugruna ilkokulda kan dokmemis, bayramlarda ceplerini caldigi cikolatalarla doldurmamis biri olarak bir oturusta bir paketini bir basima yedigim çikolatalı bir şey.

çikolatalı bir şey diyorum çünkü tam olarak tatlı değil, çok şekerli de değil, hatta hafif tuzlu bile diyebilirim.
    migros dışında da satan hiçbir yer görmedim. tutmaz da kaldırırlar korkusundan her gittiğimde 7-8 tane alıp stokluyorum. *
  • bildiğin eti negro 'lu milka yapmışlar, muhteşem olmuş, çok beğendim. elimde son üç parça kaldı. onu da yersem, hayatımda ilk defa 100 gr çikolatayı anında yemiş olacağım.
    (bkz: biri beni durdursun)

edit: yedim.
  • (bkz: oy oy oy oy)

dünyanın 8. harikası, dünya üstü bir tat.
  • evet güzel. ama daha güzel benzerlerini gördük bence.
    milka'nın çikolatasına hastayım tamam, buna paralel olarak şu ana dek ürettikleri ve gördüğüm her farklı kompozisyonu bir ödevmişçesine alıp denedim, çoğunun müptelası oldum. ama nestle bisküvili sütlü çikolata ya da nestle kurabiyeli gibi çikolatayı bir markayla değil bir ürün grubuyla buluşturarak pazarlayan bisküvili çikolatalar (ya da kıtırtılı çikolatalar) daha hoş olmuştu sanki. mesele isimlendirme değil burda, ama ürünün ismine oreo koyunca da dünyanın en süper şeysi çıkıvermiyor. yine de milka'nın philadelphia ile ortaklaşa ürettiği o çikolatalı krem peynir veya bonibonlu milka başarılı marka buluşmalarıydı, ama milka & oreo buluşmasında aynı güzellik yakalanamamış da markaların isminden ötürü satacağına güvenilmiş sanki. milkanın o yumuşacık, sütlü, pek tatlı çikolatası ile oreo bir uyuşamamış, belki biraz daha bitter bir çikolata ile olsa olurmuş, ama ordaki doğru çikolata milka değil bence.
    tabi yine de meraktan bir denenmeli, ben de milka'ya olan güvenimden ikinci bir paketi alıp tüketeceğim mesela.
  • oreo'yu tek başında pek beğenmesem de, milka'yla beraber efsane olduğunu düşünüyorum.
    bu aralar yeni bebeğim, sınav haftası stresine birebir.
  • migroslarda satilan yeni milka urunu. mukemmel bir lezzet cikmis bu ortakliktan. siddetle tavsiye ederim.
  • bir el sıkışma. yeni lezzet. amanın diyerek yenebilir
  • ayrı ayrı, milka ve oreo'dan daha güzel olduğunu düşündüğüm birliktelik. (bkz: the whole is greater than the sum of its parts)
  • çilekli yoğurtlunun tahtına oturacak güzellikte olan çikolata. ikisi de çok farklı ama o kadar da güzeller. arkadaşın biri de demiş üç tar gibi, evet haklı. bu arada üç tat bim'de satılıyordu en son yamulmuyorsam. *
hesabın var mı? giriş yap