• samanyolu galaksisinin ingilizcedeki adı. türkçe'ye birebir çevrildiğinde "sütlü yol" oluyor fakat sebebi mantıklı:
    zeus bir dünyalıyla çiftleşir ve ondan herkül adında bir erkek çocuk dünyaya gelir. zeus herkül'ü alır ve emzirmesi için gökyüzüne; heranın kucağına götürür. hera herkülü emzirmek için gögüslerini açar ancak hera'nın gögüslerindeki süt tüm gökyüzüne dökülür. bu yüzdendir ki "sütlü yol" yani milkyway denir bu galaksiye.
  • gelibolu yarımadası'nın çok sakin bi yerindeyim. dolayısıyla ışık da aşırı az. biraz yürüyüp hiç ışıksız bi tepeye gittim, kafamı kaldırdım ve karşımda kendileri duruyordu. ömrümde gördüğüm en güzel manzarayı. gözlerim dolu. ona bakmadan yaşamımı nasıl sürdüreceğim bilmiyorum.
  • milky way´in aciklamasi ise karanlik gökyüzünde yildizlarin yogunlasti bu kusagi süt dökülmüs yola benzetilmesi...
  • çok güzel bol sütlü bi çikolata
  • hakkında bir türlü yanılamadığım iyi insan.
  • fatih terim gibi maşallah, bi gidiyor bi geliyor. (bkz: return of the killer tomatoes)
  • henüz ölmedi allah korusun, ama oldu bu, olmuş, evet.
  • hera uyurken, herkül'ün gizli gizli sütünü emdiğini fark edince uyanıp göğsünü hışımla herkül'ün ağzından kurtarır. o esnada semaya süt damlaları saçılır. samanyolu (milky way) böyle oluşur. yeryzüne düşen damlalar ise beyaz zambaklara dönüşür.

hera'nın herkül'den nefreti hep sürmüştür. çünkü herkül, zeus'un kendisini aldatma hikayesinin en güçlü meyvesidir.
  • çukulata kaplı zile pekmezi.
hesabın var mı? giriş yap