• amk ekşi. nihayet evime 55 mbps verebilen bir iss buldum. burayı okudum bütün hevesim kaçtı.
  • üye olunmamasına rağmen size üyeliklerini kitleyebilen düzenbaz şirket.

6 ay önce türk telekom telefon faturamızda millenicom'a özel bir ücretlendirme gördük. 11 tl, 13 tl diye birkaç ay gitti. millenicom'u aradık, üye değilsiz fakat 1045 tuşlanıyor dediler. nası olur diyerek kendi kendimize soru sorarken bile bağırıp tersleyen müşteri temsilcilerinden bahsetsem mi, bu önemli mi, zaten amaçları hissettirmeden birilerine üyelik kitlemek değil mi? saatleri de söylediler, gece 04 bilmemkaçtaa 0535... ile başlayan (üzgünüz telefon numaralarını tam veremiyoruz) numaraları aranıyor, 2'şer 3'er saat konuşuluyormuş. iş yerinin kapısında kamera da var şükür ki. nasıl uğraşasım var nasıl! bu ay normal görüşmemiz 10 tl iken, millenicom'u 25 tl okuyunca faturada, koşarak türk telekom'a gittik. üyeliğiniz var dedi türk telekom yetkilisi murat bey. ya nasıl olur, size bir şikayet gelmiyor mu bu konuda, biz ilk olamayız dedim. o kadar eminim ki işin içindeki soysuzluktan. "var evet. bi işler çeviriyorlar ama.." dedi murat bey. üyeliği kapatamadık ki yine, ancak cep telefonuna kapadık telefonu, bu devirde!!

keşke bazı entryleri küfürlerle kapatabilsek.
  • çakal bunlar çakal. hani şu reklamlarında övdükleri paket var ya? hah işte onun taahhütsüz fiyatı 230 tl imiş. hani şu taahhütle 59.90'a sattıkları paket.

yani olası bir iptal durumunda binlerce lira iptal ücreti çıkaracaklar. benim paketin taahhütsüz fiyatı 90 civarindaydi. taahhüt bitimine 7 ay kala iptal ettirdim 427 lira iptal bedeli geldi. aradaki farkı ve ne kadar döşeyeceklerini düşünün.

bu firma neden bu çakallığı yapıyor?
    çünkü verdikleri hizmetten çoğu kişinin memnun kalmayıp caymak isteyeceğini biliyor. bu fahiş ücret de bunun emniyet sibobu işte. ağzı yanan olarak konuştum, uyarmak borç bana.

edit: ayrıca iptal durumunda 200 lira dedikleri evde kurulum hizmet bedeli ve 192 liralık aktivasyon ücretini de isteyecekler.
  • abonelik iptali söz konusu olduğunda sistemde şu an problem var lütfen 3-4 saat sonra arayınız gibi "makina soğuk" türünden ucuz bahanelere başvuran amatör şirkettir. sonra ararsınız hala bozuktur. hala bozuktur. hala...
  • hiçbir şekilde kullanılmaması gereken zımbırtı.

politikaları "kimden ne koparabilirsek" olan vizyonsuz bir firma. daha imzalattıkları sözleşmenin hükümlerine uymaktan acizler. anlatıyorum efendim:

olay annemin görüntülü konuşmalarını sağlayabilecek ve çeşitli sosyal mecralarda fink atabilecek yeterlilikte, nispeten ucuz internet arayışımızla başladı. en uygun şartlar bu firmaya aitti ve ne kadar kötü olabilir ki yeaa diyip atladık.

interneti bağlamak için eve genç bi eleman geldi. hat bozuk, yeni hat çekeceksiniz ve internet evinize gelecek dedi. sözleşmeyi imzaladık, eleman gitti.

yeni hat çektik, internet gelmedi. iki gün müşteri hizmetlerine ulaşmayı denedik, teknik elemana zaten ulaşamadık. btk uzerinden iletişim kurmayı denedik. dönüş yapıldı, altyapı sorunu denildi. oysa apartmandaki diğer kişiler çatır çatır internete girebiliyordu. çağrı merkezinin sürekli yalan beyanda bulunması, teknik destek sağlanmaması vs derken lanet olsun fiziğe de mühendisliğe de diyerek sözleşmeyi 8 gün içinde iptal ettik. bir süre sonra baktık ki 680 küsür lira fatura kesilmiş tarafımıza.

şimdiii, bu firmaya öncelikle belirtmek isterim ki her kuşun eti yenmez.

sonralıkla da belirtmek isterim ki imzaladığı sözleşmeyi okuyan bir vatandaş olarak 1. maddeyi gözünüze gözünüze sokarım. o maddede 15 gün içerisinde hiçbir sebep belirtilmeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeyi feshedebileceğimiz; ayrıca hiçbir koşul altında firmanın bizden ücret talep edemeyeceği, zorla mal ve hizmet satamayacağı, ilettiği malları da koşulsuz iade alacağı yazar. bu maddeye dayanarak dilekçe oluşturup faturanın iptalini talep ettiğim halde uyanıklar 400 küsür liralık hizmet bedeli vs iptal edip 240 liralık modem parasını iptal etmemişler. kimden ne koparırsak zihniyetindeki bu firmayla iletişimde olduğum sürece bütün enerjimi üstlerinde harcadım. kendilerine bu yüzden teşekkür ederim.

yine ilgili maddeyi dilekçeme iliştirip modemi kendilerine kargolayacağım birazdan. daha imzaladığı sözleşmenin hükümlerini dahi bilmeyen, yok sayan, hukuksuz politikalarıyla insanları dolandırmaya çalışan bu firmaya da benim gibi çirkef müşteriler lazım anlaşılan.

herkese örnek olması dileğiyle.
  • yaptıkları sözleşmeye uymayan bir şirket. 3 ay boyunca ayda 500 dk konuşma (toplamda 1500 dk) vaadeden; sonra bu vaadini yerine getirmedikleri kendilerine söylendiğinde "ttnet'le anlaşmamızda bir problem oldu, biz size döneceğiz" diyen, ve dönmeyen bir firmadır bunlar. interneti iptal ettirmek istediğimizi söylediğimizde ise, iptal bedeli çıkarıyorlar bilmemkaç tl. arkadaşım, sen yaptığın sözleşmeye uymuyorsan, benim de iptal bedelini ödemeden anlaşmayı sonlandırabilme hakkımın olması lazım değil mi? 10 kere aradık, hala geri dönmediler. telesekretere konuşmaktan yo-rul-duk!
  • 9 gün önce telefon hattını kesmiş ve onlarca defa müşteri hizmetlerini aramama karşın sorunu çözmek için kılını kıpırdatmamış firma.

bahane olarak da eve gelip bulamamayı gösteriyorlar. çok zor değil zaten benim 3-5 bin mala hizmet veriyosun, gelmeden önce bi arasana evde miyiz değil miyiz ne zaman gelelim diye. sonra müşteri hizmetlerinin ekipleri arayıp uygun bir saat ayarlamam için verdikleri bir numara var ki numarayı hafta içi-sonu açan yok.

tekrar müşteri hizmetlerini arıyorum, süreç tekrar loopa giriyor."tamam efendim hemen ilgileniyoruz ben ekipleri yönlendiriyorum"

bu elemanların firmasına geçtik geçeli ev telefonu sapıtmış vaziyette,dışardan ev telefonunu aradığınız takdirde çalma sinyali almadan telefon tak diye açılıyor, ev sahibi 4 saniye içinde ahizeyi kaldırırsa ne ala yok kaldırmazsa hat kesiliyor. tamam bu duruma alıştık her durumda evi 2 kere aramak zorunda kalıyoruz, ama hattı tamamen kesmek ne diye? saçma hizmetiniz sebebiyle ttnetten aldığımız internet hizmetinden de mahrum kaldık.

gidip 3-5 kuruş kar edecem diye sakın ha sakın böyle şirketlere kanmayın. ben yandım siz yanmayın. sakın ha. adını duyduğunuz ortamdan uzaklaşın.

yok ama siz önce bu sıkıntıyı halledeceksiniz sonra ben aboneliğimi iptal ettirecem. şart olsun iptal ettirecem.
  • call center'dan kesinlikle bilgi vermeyen firma.1 haftadır şu a tipi platin tarifenin sadece dakika ücret tutarını öğrenmeye çalışıyorum ama vermiyorlar! şikayetinizi bildirebileceğiniz kimse yok , call centerdaki kişi aynı şeyi tekrarlıyor sadece ; isteğiniz alındı size dönüş yapılacak. kesinlikle çalışılmaması gerekn firmalardan.
  • büyüksün ekşi. bugün radyoda reklamlarını duyduktan sonra “gerçek sınırsız” internet sloganlarına inanıp abone olacağım şirketti. ancak yorumları okuyunca anında vazgeçtim. tekrar teşekkürler (bkz: kutsal bilgi kaynağı)
  • an itibariyle sokağa çıkma yasağı var diye heralde 75mbit olan hızımı 8'e çekmiş 2-3 kere modemi resetledim düzelmedi.
hesabın var mı? giriş yap