şükela:  tümü | bugün
379 entry daha
  • sayın kemal kılıçdaroğlu olmamalı orası kesin.iki seçenek var gibi duruyor (bkz: mansur yavaş)veya(bkz: ekrem imamoğlu).
  • tayyip erdoğan'ın karşısında kanlı bıçaklı düşmanım bile olsa, ben düşmanımı seçerim.
  • mansur başganım olmalı.
    sahneyi (bkz: yavaştan) boşaltın millet. sağlıklı, uzun bir ömrü olsun başkanımın.
  • gönülden geçen isimler belli. 3 den az , 1 den fazla.

lakin ben de demokratik ve etik değerlere saygılı bir seçim olacağından tereddütlüyüm. mevcut iktidar çok fazla köşe başını tutuyor. ayrıca halk nezdinde korkunç bir itibar kaybı var iktidarın. bunun farkındalar. diğer taraftan da muhtemel bir iktidar değişikliği çok sayıda kişinin rant düzenini de bozacak.

açıkcası bu durum beni çok endişelendiriyor.
    seçim ile bile kolay kolay kurtulamayacağız gibi geliyor bana.
  • seçim vaadedildiği gibi 2023 yılında yapılırsa ekrem imamoğlu veya mansur yavaş doğru adaylar olurlar.

ancak, seçim çok büyük ihtimalle 2023'ten önce yapılacağı için bence bu iki belediye başkanı da aday yapılmaz. eğer ki, bu isimler cumhurbaşkanı adayı olurlarsa belediye başkanlıkları düşer, o zaman, belediye meclisleri seçer yeni başkanı, o zaman da hem ankara'da hem de istanbul'da cumhur ittifakının adayı seçilir. muhalefet 25 yıl sonra kazandığı bu iki şehri bu kadar kolay vermez, veremez.

o yüzden başka adaylar bulunmalı illa ki..
  • benim adayım mansur yavaş .
  • (bkz: mansur yavaş)

açıkçası ben mansur yavaş'ın en doğru aday olduğunu düşünüyorum.

yalnız benim anlamadığım illa bir aday mı göstermek gerekiyor. sonuçta seçim iki turlu. (ilk seçimde kimsenin %50'yi aşamayacağını varsayıyorum ki aday sayısı fazla olunca bu ihtimal daha da güçleniyor.)

hem mansur yavaş hem de ekrem imamoğlu aday olsun. gerekirse biri partili aday biri bağımsız olsun.

bu durumda mansur yavaş kürt seçmenin oyunu alamıyorsa ekrem imamoğlu alabilir. yine bu durumda ekrem imamoğlu sağ seçmenin oyunu alamıyorsa mansur yavaş alabilir.

sonuçta daha çok oyu alan ikinci turda erdoğan'ın rakibi olur. artık sadece iki seçenek karşısında kalan kürt seçmen de, sağ seçmen de gerekirse kötünün iyisi diyerek seçimini yapacaktır.

mansur yavaş mı; yoksa ekrem imamoğlu mu en doğru tercih diye düşünmek yerine bunu da halkın seçimine bırakıp görmek daha makul ve mantıklı olacaktır, diye düşünüyorum.
  • mansur yavası şimdiden hazırlamak lazım bu iş için.
  • kim olacak, cumhurbaşkanı ve içişleri bakanını yanına almış "eski başbakan, ulaştırma bakanı ve meclis başkanı"nı 2 kez yenen ekrem imamoğlu.

bu da soru mu?

kılıçdaroğlu aday olsun diye neden yalvarıyorlar sanıyorsunuz?
  • kimi getirirseniz getirin bu ülkeden bir çacık olmaz. mayamız bozuk bu kadar!

(bkz: statüko)
361 entry daha