şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle başlık için özür diliyorum. karakter sınırı olmasaydı şu şekilde olacaktı:

millet ittifakı’nın, yüzüklerin efendisi’ndeki ittifaka benzemesi.

millet ittifakı’nı, yüzüklerin efendisi’ndeki insanların, elflerin ve cücelerin sauron’a karşı birleşmesine benzetiyorum.

biliyorsunuz ki, sauron’a ve güç yüzüğüne karşı, orta dünya’nın elfleri, insanları ve cüceleri birleşmiş, savaşın en kızıştığı anında insanların kralı isildur, kırılmış kılıcını son bir çırpınışla savurarak sauron’un parmaklarını kesmiş ve güç yüzüğünü ondan kurtarmıştı.

şimdi sauron ilk turda %50’yi alamayacaktır. tamam. ama ikinci turda muhalefetin tıpkı orta dünya’nın insanları, elfleri, cüceleri ve hatta hobbitleri gibi birleşmesi gerekmektedir.

iki haftalık süre zarfında lütfen kimse triplere girmesin, seçimi boykot etmesin, “yok ben onu desteklemem yok bilmem ne” demesin ve sauron ile orklarına karşı hazır olsun.

bu arada ölülerde (hdp) birleşmiş güçlerin yanında yer alabilir. iyi olur. eğer sauron’u deffedersek üzerinizdeki lanet kalkar belki.

not: muharrem ince ağabeyime, meral akşener ablama, temel karamollaoğlu beyefendiye ve bu ittifakta yer alan diğer yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler. bu millet sizi unutmayacak, adınızı şanlı tarihimize altın harflerle yazdıracaksınız. yeter ki şu yüzüğü alın. :)

edit: fasxwall‘un ricasıyla, her şey buyüzükle başladı.
  • bu bağlamda devlet bahçeli gollum'un ta kendisi oluyor sanırım.
  • devlet bahçeli'nin de saruman rolünü üstlendiği başarılı benzetme.