şükela:  tümü | bugün soru sor
  • benim kafam karıştı. şimdi tatar böğreği var mı yok mu? reis bir var diyor ertesi miting yok ben demedim diyor. tatar böğreğini geçtim peki ya çorba? valla şöyle domates ya da mercimek olsa öğlenleri gider içeriz. sabah zaten kek çay akşam da bir makarna olsa bedava yaşar gideriz.
  • neden kütüphane kurmuyorlar merak ediyorum. kütüphanede kek yemek günah mı yoksa? yoksa kütüphane kâr bırakmıyor mu? yoksa yine birileri zengin mi olacak ? buyrun linke..

http://www.sanatistanbul.com.tr/…ehir-kiraathanesi/

böyle bir şey var, alın size sahibinden satılık millet kıraathanesi!
    hadi hayırlı işler .
  • diyanet işleri başkanı prof. dr. ali erbaş, "kıraathane, bizim medeniyetimizin en önemli unsurlarından, müesseselerindir." demiş.

sayın erbaş'ın burada bahsettiği "biz" kimdir bilmiyorum. eğer türkleri kastediyorsa, türk kültürü binlerce yıllık bir kültürdür. kıraathane bırakın herhangi bir katkı yapmayı, aksine türk kültürünü bozan en önemli unsurlardan biridir.

üretime dahil değildir, eğitime dahil değilidir. vakit öldürülen bir yerdir.

amaç insanların okuma kültürünü geliştirmek, kıraathanenin mevcut işlevini dönüştürerek bir eğitim yuvası haline getirmekse bunu için bomboş duran kütüphaneler, devletin açtığı çeşitli kurslar mevcuttur.

sayın erbaş'ın devletin bir memuru olarak ilgilenmesi gereken onca işi olduğundan eminim. bu işler arasında vakit bulup da durduk yerde kıraathaneleri dönüştürme işine girişmesindeki enerjisine hayran kalmamak elde değil.
  • ülkenin ilk millet kıraathanesi izmit’te açılmıştır.
    açılışa belediye başkanı ve bazı akp kocaeli milletvekilleri katılmıştır.

haberdeki fotoğraflara bakarsanız eğer hiçbir masada kitap dahi göremezsiniz.

çünkü bizim milletimiz kitap okumaz, bilgiye aç değildir ve en çok biz biliriz.
    öyle olmasaydı kütüphaneler bomboş olmazdı.

https://www.kocaelikoz.com/…iraathanesi-h27362.html
  • bir resimde de yalanda da olsa bir kişi kitap okusun be abi ama neden çünkü biz her şeyi biliyoruz
  • (bkz: stoacılık)
    (bkz: stoa)
  • tatar böreği verileceği bilgisi kuyruklu yalanın dik alasıdır. el insaf ya.
    *

alttaki bir yoruma hem fikren hem gülmekten katılıyorum; normal şartlarda yüzde 1 almaması lazım. gülme kısmı hülohahah şeklinde.
  • bu gidişle kek değil, patates ve soğan ikram etmeleri gerekecek
  • (bkz: halk kütüphanesi) + (bkz: kek) = millet kıraathanesi
  • geçen gün hatırlayamadığım bir kanal bunların yerlerini geziyordu. sanırım a haberdi. bildiğin kütüphanenin adını temsili olarak "kıraathane" yapıp kullanıma açmışlar. rte, kıraathane açacağız yerine kütüphane açacağız deseydi başarılı olurdu. gerçek kıraathanelerin kütüphane olacağını tabi ki düşünmüyorum.