şükela:  tümü | bugün
  • recep tayyip erdoğan an itibariyle kurulacağı müjdesini vermiştir.
  • memleketteki işsizlerin ücretsiz cay içeceği mekan. vah ki ne vah. işsizlik sorununa bulunan çözüm bu sanırım.
  • 3 ayda batar!! kek börek de var dedi ki ben orada takılırım iş dışında kalan bütün zamanlarda
  • türkiye cumhuriyeti yöneticileri tarafından tıp fakültesi hastanelerinden daha çok kar edeceği ve daha çok fayda getireceği düşünülen tesislerdir. (bkz: tıp fakülteleri batırıyorsunuz bizi)
  • gerçekten amacına uygun kıraathaneler yapılacaksa, ben bu projeyi olumlu buluyorum.

gece uykun kaçar, gelirsin, kitabını okursun, çayını içersin. kıraathanenin (içinde suç unsuru taşımayan) her türlü türkçe dergiye üyeliği olur, istediğini seçer okursun. ders çalışırsın, kitap yazarsın. ücretsiz internet olur, alır dizüstü bilgisayarını, bir köşede takılırsın.

özellikle kış gecelerinde efsane bir olay olacaktır millet kıraathaneleri. 24 saat açık olması fikri de çok hoş. gündüzü canlı gecesi ölü şehirlerde geceleri de canlandıracaktır. bekçilerin geri gelmesi ile birlikte kesinlikle sokaklardaki asayişi de artıracaktır.

ama akp'nin bu işi layıkıyla becerebileceğini sanmıyorum. millet kıraathanelerinden bir halkevi çıkmaz, çıkmayacaktır ne yazık ki.
  • (bkz: beleş kek)
  • işsizlere iş yok, kıraathane var akşama kadar gidin oturun...
    gençlik nasıl çürütülür, bari alkolü ucuz yapın da rahat rahat çürüyelim.
  • 4 parmaklı (bkz: rabia) balıkçısını, köftecisini gördükten sonra bakayım millet kıraathanesini ne zaman göreceğiz. balıkçı kapandıydı, köftecinin de yerinde yeller esiyordu. muhtemelen kıraathane işi de açılmadan yatar.
  • taksicilere überi kabul ettiremeyen insanların, onların en az iki katı kahveciye bunu nasıl anlatacakları merak konusu.