• millet geçiniyor. halk geçinemiyor!
  • şahsen ben geçinemiyorum tüm lüks harcamalarımı sıfıra indirdim sadece yeme içme masrafı var yakında dağa çıkıp avcılık ve toplayıcılık sistemine geçicem artık amk o derece.
  • 2000-3000 tl maaşı olan adamlara 5000-6000 tl kredi kartı veren bankalar sağolsun, geçiniyor işte.
    ekstre kesildi mi? yatır asgari ödeme tutarını, önümüzdeki ay allah kerim...

ülke insanı rahat yaşıyorum sanıyor ama herkes gırtlağa kadar borçlu farkında değil. bankalar gününde alamadıkları alacaklarının ciddi ciddi peşine düşse memleketin yarısı kafasına sıkar amk!
  • geçineni daha tanıyamadım.
  • peki bu otoyollardaki 90 bin liralık arabaları kullananlar kim diye düşünmeme sebep durum.
  • "patlat kredi kartını, çek krediyi kredi kartını tek seferde kapat ohhh krediyi sakin sakin öderim kafasına bürün, 2 ay sonra kredi kartını tekrar patlat bi kredi daha çek" adlı kısır döngü sonrası gece uyuyamamalar vs vs
  • içinizde hala milletin geçinebildiğini sananlar var!
  • benimde cevabını çok merak ettiğim sorudur. şahsen ben geçinemiyorum
  • ben de bilmiyorum. "asgari ücretle geçinenler var, şükret "cümlesini o kadar kanıksamışız ki...geçinmek değil çoğunun yaptığı günü kurtarmak, sürünmek bana kalırsa ama farkında değiliz. hiç gidip sevdiğine çiçek almamış, hobi edinme ihtiyacı duymamış, dışarıda oturup yemek yememiş(gerek görmemiş) , ülke memleket görmek derdi olmamış, bir konaklama tesisinde tatil yapmamış... ama şükrediyor, bunlar lüks onun için. bazı şeyler bakış açısı farkındayım...
    bir yandan ülkede bir o kadar da zengin var ama... bu ülkedeki gelirin 54'ü %1'in, geri kalan %46'sı ise %99unun elinde. bu %46'lık varlıktan en yoksul %20'ye ise çok az bir miktar kalıyor. varın gerisini siz hesap edin

kıssadan hisse
hesabın var mı? giriş yap