• cevabı sol frame’de olan retorik soru öbeği.
  • milletin uzaya çıkmasının bir sebebinin cinselliği cezalandırmakla, dini ibadet yerleri dışında her yere bulaştırmakla, iki kuruş çıkar için sabah akşam yobaz hükümetleri desteklemekle imkansız hale geldiğini göremeyen insana söylenmesi gereken söz.

işte; insanların cinselliğiyle, inancıyla, düşünceleriyle uğraşmayı bırakırsan uzaya çıkmaya da ayıracak vaktin olur. muasır medeniyet seviyesinde bunlar oluyor.
  • söyleyeyim.

başkalarının özel hayatı ile uğraşıyorsunuz, olan veya olmayan inancı ile uğraşıyorsunuz, siyasi görüşü ile uğraşıyorsunuz, etnik kökeni ile uğraşıyorsunuz, eğitim hayatıyla uğraşıyorsunuz, mesleğiyle uğraşıyorsunuz.

elin adamı tabi çıkar uzaya.
  • bir yüz asır daha bu deyim geçerliliğini korur bu coğrafyada.
  • iş yerinde saçma sapan tripler ve amelasyon işlerle uğraşırken her saniye özümsenen güzide serzeniş
  • hakikaten gerçek olmuş bir sözdür artık. millet uzaya şehirden şehire seyahat eder gibi seyahat ediyor biz ise belediye başkanı eli arkasında türbeye giriyor diye gündem yaratıyoruz. 45 günde bina dikmekle övünüyoruz.
  • "biz hâlâ ayasofya'yla falan uğraşıyoruz," diye yanıtlanası soru cümlesi. ayasofya da çok karın doyuruyor ya! uzaya çıksak daha kârdı bizim için.
  • bir milli eğitim bakanlığı klişesi adamlar tutturmuş kızlı erkek ayrı okul derdine ulan avrupa amerika rusya uzayda şehir inşaa edecek biz kızlı erkekli okumak günah, haremlik seramlık okul yapalım derdindeyiz peh halen ortadoğu ortaçağ zihniyeti.
  • bu cümle de bu gece itibariyle artık tarih oldu.
  • tarih olmayan söz.
    tüm roketi yapmayı geçtim, yüzde beşini falan yapabildiğimizde şu sözü tarih etmeye hak kazanırız.

hintliler bizim verdiğimiz paranın biraz üstüne ay’a rover indirdi.
hesabın var mı? giriş yap