şükela:  tümü | bugün
  • bazen kullandığım bir (öz)eleştiri sözü. fakat kendime sormadan da edemiyorum. millet uzaya çıkıyor biz nelerle uğraşıyoruz derken önce kendime sormalıyım. elin oğlu uzaya giderken ben neler yapıyorum. ayrıca uzaya gidene kadar daha çözmemiz gereken bir sürü temel sorun var. daha yaya geçitinde durmayı öğrenememiş bir sürücü profili var ülkemizde. yani şöyle ki uzaya gitmedik diye diğer yapacağımız işleri de erteleyemeyiz. ne yapalım yani millet uzaya çıktı diye biz de mi çıkalım hemen. herkes ayağını yorganına göre uzatmalı. senin uzaya çıkıyor dediğin adamların yıllardır süregelen belli bir programı ekonomik gücü var. uzaya öyle asansörle de çıkılmadığına göre (bkz: serkan anılır) şu an yapacağımız şey geride kaldığımız konuları bir an önce kapatmak olmalı.

(bkz: millet aya biz yaya)
  • milletin uzaya çıkmasının bir sebebinin cinselliği cezalandırmakla, dini ibadet yerleri dışında her yere bulaştırmakla, iki kuruş çıkar için sabah akşam yobaz hükümetleri desteklemekle imkansız hale geldiğini göremeyen insana söylenmesi gereken söz.

işte; insanların cinselliğiyle, inancıyla, düşünceleriyle uğraşmayı bırakırsan uzaya çıkmaya da ayıracak vaktin olur. muasır medeniyet seviyesinde bunlar oluyor.
  • çok bir işlevi olmayan cumhurbaşkanlığı ve diyanet işlerini kaldırınca gayet de uzaya gidilebilir, şöyle ki; iss'de çalışmak katkı payına bakıyor. yeni eklenecek lab modülünü türkiye'de üretebiliriz. tabii gidip mescit yapacaz diye tutturmayacaksın.

ayrıca suriyelilere harcanan 30 milyar paramız var, daha neler var neler.
  • "kaynanayi sikersem esim bos olur mu?" sorusunu akillarindan cikaramayanlarin soylemeyecegi soru cumlesi.

yasaklanildigi icin bu kadar seksle ilgileniyor insanlar, ozgur seks olsa insanlarin sekse ilgisi bu kadar olmaz, adiyetten bir sey haline gelse emin olun kadinlara bakan olmaz.
    ayni sekilde din olmasa insanlar dini zirvaliklara bu kadar yormaz islerine bakar kendisini gelistirmeye verirdi.

utopya degil, bunlarin yapilmisi var. avrupa bu isi bu sekilde cozmus. kimse dinle yola gelmiyor. kanunlar, kurallar yapilmis ciddiyetle uygulaniyor, sistem tikir tikir isliyor, bir tikaniklik olursa akil cercevesinde cozumler uretiliyor.
  • meslek lisesinde öğretmene büyük saygısızlık gibi çökmekte olan eğitimi ayakta tutmaya çalışıyoruz.
  • söyleyeyim.

başkalarının özel hayatı ile uğraşıyorsunuz, olan veya olmayan inancı ile uğraşıyorsunuz, siyasi görüşü ile uğraşıyorsunuz, etnik kökeni ile uğraşıyorsunuz, eğitim hayatıyla uğraşıyorsunuz, mesleğiyle uğraşıyorsunuz.

elin adamı tabi çıkar uzaya.