şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'yi sadece ekşi sözlük, forumlar, nişantaşı ve alsancak'dan ibaret gören bazı vatandaşlarımızın sürekli telaffuz ettiği cümle. ama ülke insanımızın büyük bir kısmının tek derdi ayfon vs samsung karşılaştırması değildir. hayatta kalmak için telefon ve arabadan önce barınma ve gıda gereksinimleri vardır.
  • sözlük ahalisinin para sıçmasına fakir fukara tayfanın koyduğu isyanın tezahür biçimi. aynı sözlük yazarları 4 yaşında okuma-yazma öğrenir, 3 yaşından beri de metal dinler. okula başladıktan iki ay sonra harflerin yarısını anca öğrenebilmiş, orhan gencebay ve neşet ertaş ile büyümüş biri olarak gıptayla başarılarını takip ediyorum.

baş ucumdaki kısa anadolu'yla tüm sözlük kızlarına selam ederim.
  • kredi kartlarının icadından bi haber insan cümlesi.

para mı kaldı lan artık. banka direk alıyor hesaptan mayışı. yok para falan.
  • bunun bir benzerini ben de söylüyorum. ama onu da bir akp'liden arakladım.

(bkz: kusura bakmayın arkadaşlar halkta para var)

ne zaman trafik araç yoğunluğundan durma noktasına geliyor o zaman kendi kendime mırıldanıyorum;

kusura bakma huor halkta para var.
  • lanet olsun hep bu millet ben olurum. babam bizi elit elit golf sopasıyla döverdi. siz fakirleri kemerle dövüyolar tabi dimi?
  • ben de boyle diyordum izmirin gobeginde yaşayan biri olarak.

geçen ankaranın varoş bir semtine gittim.

oğlum bi an tofaş şahin cup var sandım. hayatimda bu kadar şahini bir arada en son 1992 yılında taksim taksi durağında görmüştùm.

ben ki abi artik millet zenginledi ya, ucuz araba bile kalmadi piyasada bak diyordum.

amina koyim meger varoş görmemişim ben.
  • her köprü trafiğinde dile getirdiğim cümle.

arabasını geç benzini de var bunun.