• milletvekili, milleti yansıtıcak ve temsil edecekse maaşı da millet kadar olmalı. asgari ücret ile milletin yaşamasını normal karşılayan bi anlayışın yaşantısı da takdir edersiniz ki aynı olmalı. bu konuyu dikkatlerinize sunarım.

editlemezsem olmazdı: milletvekili, milleti temsil ettiği süre boyunca maaş alması esas olandır, emeklilik gibi bir durumları söz konusu olmamalı.

ayrıca bir -vekilimizin- asgari ücret hakkındaki düşüncelerini de aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.
    https://m.youtube.com/watch?v=cj7taagpdrq

talep üzerine başlatılan change.org kampanyasına beklenen ilgi gerçekleşmediği için link silinmiştir.
  • din görevlilerininki de.

lojman imkanını da al elinden. caminin altını aşevi/evsizler yuvası yap. hayırseverler yemek dağıtsın. kılık kıyafet falan bağışlanılsın.
  • benim seçtiğim insanın benden daha refah içinde yaşamasını aklım almıyor.
  • kesinlikle katıldığım kampanyadır. cumhurbaşkanından tut en küçük bürokratına kadar ben vermiyor muyum maaşını? bu insanların patronu halk değil mi? biz vermedik mi işlerini? siz hangi şirkette çalışanına kendinden fazla maaş veren patron gördünüz?
  • arkadaş herşeyden önce inançlılardan ibadethane vergisi alınsın. camiye gitmeyen bir insan neden caminin elektriğini suyunu ödesin?

eyy cemaati müslüman bu yaptıgın haksızlığa dur de!

düzenleme;
    1- mevzu camiiler değil sadece tüm ibadet alanlarıdır.
    2- kamusal alanda dindarların kullanmayıp sadece dinsizlerin kullandığı iddaa edilen konserler tüm halka açıktır sadece dinsizlere değil.

saçma, akıldışı argümanlarla antitez uygulamaya çalışmayın düşünün biraz. rasyonalist ve realist olun sevgili karşı çıkan yazar arkadaşlar.

adaletsizlik kime karşı olursa onun yanında olmalıyız. yoksa hep birbirimizi yer dururuz.

düzenleme 2; küfür eden yazarlar kendi kalitesini ortaya koyuyor.
  • benim daha iyi bi fikrim var.

milletvekili prim usulü çalışsın.

aynı özel şirketlerdeki gibi devlet hedefler koysun sene başında, 3 senelik neyse..

desinler ki :
    -işsizliği 2 puan azaltıcaz
    -enflasyonu 3 puan azaltıcaz
    -ihracatı x milyar artırıcaz
    -yenilenebilir enerjiden üretilen elektriği x megawatt saat artırıcaz
    -pisa testlerinde sıramızı yükselticez
    -mutluluk endeksinde sıramızı iyileştiricez,
    -bebek ölümleri, kanser oranları vs x miktar azaltacaz vs. vs.

bunları "smart" hedef koydurucaksın. yani:

s: spesifik - muglak değil, belli
    m: measurable - ölçülebilir.
    a: attainable- gerçekleştirilebilir - "ay'a adam yollayacaz" değil "ameliyat bekleme süresi azaltacaz" gibi.
    r: realistik - gerçekçi. üsttekine yakın, ama çıkabilecek problemleri ön-gören, hazırlıklı.
    t: time bound - yani zamana bağlı, 1 sene içerisinde - 5 sene içerisinde neyse.

milletvekilleri bu işleri yaptı, istediği parayı alsın. yapamadı, para mara yok. bir daha seçime girme hakkı da yok. direk kapı dışarı. cumhurbaşkanı dahil herkes bu kriterlerden sorumlu olacak, bağımsız denetim mekanizmaları da bunu denetleyecek.

20 yaşında veletlerin kurduğu startup firmalar bu prensiplerle milyar dolarlık şirketlere dönüşüyor. 20 yaşındaki veletlerin yaptığı şeyi ben yapamam diyen adamın devlet yönetmekle işi olmamalı zaten.

yiyorsa böyle yapın.

bence (bkz: yemez)
  • benim vekilim işini bilir diyerek destek verdiğim kampanyadır.
  • din görevlileriyle birlikte sonuna kadar katıldığım kampanyadır, ama gerçekleşmeyeceğini biliyor olmam da ayrı bir paradoks maalesef.
  • hatırlıyorum yıllar önce yine bu milletvekili zammı haberleri esnasında bir milletvekili: "bizim de giderlerimiz, masraflarımız çok oluyor, misafirimiz gelenimiz gidenimiz oluyor." gibi bir şeyler demişti. sanki millet bunların misafirlerinin yediğini içtiğini karşılamak zorundaymış gibi.
  • artı dokunulmazlıklar da kaldırılsın.
hesabın var mı? giriş yap