şükela:  tümü | bugün
  • türkiye odalar ve borsalar birliği (tobb) başkanı rifat hisarcıklıoğlu, zonguldak'ta yerli otomobille ilgili açıklama yaptı.

zonguldak’ta tso tarafından “zonguldak ekonomi zirvesi” düzenlendi.

otelde düzenlenen programda konuşan zonguldak tso başkanı metin demir, 100 yıl sonra hayata geçen filyos vadi projesi’nde yerli otomobil fabrikası kurulması talebinde bulundu.

demir, “yerli bir otomobil için bir merkez oluşturulacaksa filyos vadi projesi bu iş için biçilmiş bir kaftandır. bu konuda batı karadeniz’in yeni sanayi hamlesinin yapılacağı yerli otomobille ilgili bir inisiyatif bekliyoruz” dedi.

yerli otomobilin filyos vadi bölgesinde yapılması talebine karşılık tobb başkanı rifat hisarcıklıoğlu, “yerli otomobili ben yapacak olsam emrin olur diyeceğim, işi bitireceğim. sayın cumhurbaşkanımız baba yiğit arıyoruz dedi. bilim sanayi ve teknoloji bakanımızla beraber yerli otomobili yapacak kişilerle yatırımı yapacak babayiğitlerle görüştük. bu pazartesi günü sayın cumhurbaşkanımızdan sarp sınır kapısı’nın denetlenmesi sırasında onayını aldık. inşallah pazar günü görüşmelere başlıyoruz. inşallah şu müjdeyi vermek istiyorum. türkiye’nin markası olan yerli otomobili yapacak babayiğitler var. bunu bilim, sanayi ve teknoloji bakanımızla beraber çalıştık. yakında bunların kim olacağıyla ilgili pazar günü görüşmeler bittikten sonra cumhurbaşkanımızın onayını aldıktan sonra kamuoyuna açıklayacağız. tabi bu bir devlet projesi değil, özel sektör projesi olacak. özel sektörümüze biz de diyeceğiz ki, bakınız benden filyos, kdz. ereğli de buna talip. talipli olan birçok yerimiz var. antep var, adana var, kayseri var” diye konuştu.

'vali ve milletvekili maaşları az'

rıfat hisarcıklıoğlu, doğru yapılan bir işin takdir etmesinin bilinmesi söyledi. vali ve milletvekillerinin aldığı maaşın az olduğunu ifade eden hisarcıklıoğlu, şöyle dedi:

"millet olarak biz bunu yağcılık filan zannediyoruz. tam tersine. doğru yapılan işi takdir edeceksin. bu işi yapanlar para pul için yapmazlar. ne valiye verdiğimiz maaş, maaş. ne milletvekiline verdiğimiz maaş, maaş açık söyleyeyim. millet çok zanneder ama gelip bir de ankara’da onların yaşantılarını görün. buradan gelen herkese yemek ısmarlayacak, çay ısmarlayacak, otobüs parası verecek. hastane işi olur hastaneye gönderirler. zannedersiniz ki çok maaş alırlar. oda başkanlarının da aynı şey. belediye başkanlarımız da böyle. o zaman bunlara doğru işler yaptıkları zaman alkış yaparsanız, taktir ederseniz sizlere müthiş hizmet ederler."

gözünüz doysun be milyonlarca insan işsiz milyonlarca insan açlık sınırının altında yaşıyor.milyonlarca insan ay sonunu getiremiyor.adamın başka işi yok milletvekillerinin maaşlarını az buluyor.
    yağcılığın daniskası olarak görüyoruz.sanırsın ne yapıyorlar.
    link
    not:ne halleri varsa görsünler.ay sonunu getiremeyen asgari ücrete çalışan birinin beyanatı.
  • gelemiyorum çünkü gelecek param yok.
  • tobb başkanı beyanatı.

gelin hallerini görün deyince şey aklıma geldi. tbmm' de referandum görüşmeleri sırasında burnu kırılan bir akp milletvekilini tarafsız(!) cumhurbaşkanı evinde ziyaret etmişti geçmiş olsun demek için. o zaman dikkatimi çekmişti, ev bildiğin ultra lüks triblex bir evdi. şimdi tobb başkanının dediği "gelin de hallerini görün" dediği kısım buysa ben o milletvekilinin fakirliğin çekmeye, fukaralık içinde yaşadığı triblex evde yaşamaya razıyım yeter ki milletvekillerimiz rahat etsin!!

işte o zavallı(!) ev
  • (bkz: ağam eğlenir bizimle)
    ulan bu ülkede asgari ücretle evini geçindiren milyonlar var. onlardan da mı utanmıyorsun kendini ve vekilleri acındırırken? adamlar demek böyle böyle zengin oluyor. garip gurebanın sırtına basa basa. utanır insan azıcık.
  • şimdi küfürü basardim ama bunun davası bilmem nesi uğraşamam.
    vallahi aymazlik. daha ne kadar yaratıcı şekilde yandaş olunabilir? bilemiyorum.
    standart bir hayat yaşayan insana küfür bu beyan.
  • emekli büyükelçi yalım eralp'in bir monşer’in hatıratı isimli kitabında ismet inönü hakkında şöyle bir anı vardır: “bir sabah sevinç hanım telefon etti. ismet paşa acele bakanlığa gelmek istiyordu. ben de o zaman müsteşar orhan eralp’in özel kalemiydim. bakanlık alarma geçti. paşa’yı girişte ben karşıladım. orhan bey’in yanına çıkardım. paşa içeri girdikten 15 dakika sonra çıktı. orhan bey’e ‘hangi meseleyle ilgili gelmiş’ diye sordum. orhan bey, kahkahalarla gülüyordu. ‘ne oldu efendim’ dedim. paşa bir süre önce göz muayenesi için paris’e gitmiş, sonra atina’ya uğramıştı. parası yetmemiş, paris büyükelçisi hasan ışık’tan önemsiz miktarda borç almış. paşa o parayı getirmiş, kuryeyle paris’e yollanmasını istiyordu.”

bundan 50 yıl önce devlet milletvekillerinin göz muayenesini bile ödemiyordu, insan şu demeci verirken biraz utanır.
  • 17.000 tl + holosko'ya çözülsün bu iş
  • milletin kendisine 1.404,06 tl net asgari ucret reva görülürken vekiline ödenen yaklaşik 17.200,00 tl maaş az gelmis paşama. bak hele sen. kendisi ne kazanıyorsa artik, varin hesabini sız yapın.

(bkz: tok açın halinden anlamaz)
  • he ya allah hepinize milletvekiliği fakirliği nasip etsin, o kadar alıyorsunuz bari milletle dalga geçmeyin. asgari ücrete göbek atmaya hazır onbinler var bu ülkede fakirin halini görselerde anlamazlar.