şükela:  tümü | bugün
  • 3 bin ila 5 bin lira arasında maaş alan öğretmenler yerine asıl sorgulanması gereken durumdur. mecliste bulunan birçok vasıfsızın bu yüksek meblağı alması sorgulanmıyorken, haftada beş gün küçücük çocukların veya ergenlerin sorunlarıyla boğuşan öğretmenlerin maaşı sorgulanıyor.
  • maaş ne ki rant dan milyon götürüyorlar.

gerçi başkan erdoğan izin vermez yada muhalif erdoğan neyse bilemedim şimdi tek adamlık zor.
  • emekli olunca aldıkları 14 bin liranın yanında hiçbir şey olandır.
  • askerlik yan gelip yatma yeri değildir demişlerdi ya yan gelip yatma yeri olan yer belli
    meclis.

hiç bir millet vekilinin kendi fikri yok. parti ne derse o.
    zaten önemli bir oturum olmadıkça meclis bomboş.
    gelenler de uyuyor.
  • akp'li,chp'li,mhp'li ve hdp 'li vekiller tek bir konuda anlaşıyorlar.

maaşlarına zam konusunda elleri hepsinin ayna anda kalkıyor.

22 bin yetmemiş gibi 200 tl yi de almışlar. yiyin bakalım daha ne kadar yersiniz.
  • 25.09.2009 - 09:55
    x kayseri milletvekili
    bence vatandaş nezdinde ki bu algının nedeni maaştan ziyade imkanlar. milletvekillerinin her alanda bir çok imkanı olduğu şeklinde bir intiba var. eskiden ulaşım ve telefon görüşmelerinde büyük indirimler varmış, ama şu an bunların hiçbiri mevcut değil. aksine, bir kamu görevlisinin 2 liraya kaldığı misafirhanede, milletvekili 4 liraya kalır. maaş göreceli, kimine göre azdır kimine göre fazladır. ama 4 yılda bir 550 kişi, 71 milyonu temsil etmek üzere seçiliyor. milletvekilleri vatandaşa hizmetle görevli, aldığı parayı vatandaşla paylaşıyor. yemek var, yardım paraları var, sosyal bir faaliyeti de beraberinde getiriyor görevimiz. ben milletvekili maaşları ne kadar yüksek olursa, vatandaşa da o kadar çok yardım edebiliriz diye düşünüyorum.

edit: röportaj veren bir millet vekilinin konuşmasının aynısı. bazı gazetelerde yazılmıştı. hatırlatayım dedim.
  • mevcut ekonomik koşullarda milletvekili pozisyonu için normal bir maaştır.

normal olmayan biz marabanın maaşları, karıştırmayalım.
  • büyüyünce milletvekili olucam dedirten maaş.
  • öyle demeyin gençler o parayla geçinemeyenler var... ne sanıyordunuz yetindiklerini mi? .. ayda 22,200 buzdağının görünen kısmı..
  • (bkz: milletvekilleri 15 bin liralık maaşla geçinemiyor)

chp'nin geçen dönemine damga vuran en medyatik yüzlerinden birisi olan dönemin chp milletvekili eren erdem'in "milletvekilleri 15 bin liralık maaşla geçinemiyor" yakarışı cevap bulmuş demek ki ve vekil maaşları zamlanmış.

chp vekili erdem'i bu onurlu maaş direnişinden ötürü tebrik ediyorum.
8 entry daha