şükela:  tümü | bugün
  • can acıtıcı gerçektir. maalesef çoğu insan kime oy verdiğini bile vermiyor. yani partiye bakıyor. o partiden eşek aday olsa, eşek seçilecek. yani günümüzde kimin vekil seçileceği, vekilin kim olduğuyla alakalı değil, partisinin kim olduğu ve basının ne kadar pohpohladığı ile alakalı.
  • paranın vekili onlar. listeler bile en çok para verene göre düzenleniyor partilerde.
  • cumhurbaşkanının cumhurun başkanı olmaması ile aynıdır.
  • açsanız ve daha da aç kalmaktan korkuyorsanız, önünüze ne koyulur ise yersiniz.
  • en az 7 tane şahsen tanıdığım vekil olduğu için beni bağlamayan açıklama. bu vekiller benim yaşadığım şehre geldiklerinde hepsiyle oturup rakı içebilecek samimiyetim var.

bu durum biraz da sizin siyasetle yeterince ilgilenmediğiniz gerçeğinden ortaya çıkıyor. siz de sözünüzü daha güçlü söyleyin. o tanımadığınız vekillerin yerinde tanıdıklarınız ve hatta belki siz olun.

toplumun kaderi rastgele seçilen insanlara bırakılamayacak kadar değerli.
  • bedelli askerlik için 21 gün kalksın diye ortalık yıkılırken , gidip hangi akla , mantığa , sermayeye hizmet ederek kabul oyu verdikleri anlaşılmayan vekiller. milletin vekili olmadıkları kesin.