şükela:  tümü | bugün
102 entry daha
  • iyi olacak uygulama. embesil öğrenci yanındakini de embesil yapıyor. zekiler ve aptallar ayrı eğitim almalı.
  • test yapmada bir sıkıntı yok. ama bu testin meb dosyasına girmesi, çocuğun eğitimi ile ilgili herkes tarafından görülebilmesi felan bildiğin bir tür fişleme ve özel yaşamın ihlalidir. çocuğa bir test yapacaksın ve eğitim hayatı boyunca o teste göre muamele görecek? bilemedim. zekasını ölçmeye ne gerek var ki ayrıca? sen dersini anlat. anlayan anlar. anlamayana özel ilgi göster. tabii sorun senin eğitim sisteminde değilse, o halde anlama güçlüğü çekenler bakımından özel bir eğitim alanı yarat. daha okullarda spor salonu yok, atölye yok ama eğilim belirleniyor. yani eğilim de zeka da yaşla gelişir, körelir ve değişir. bu işi benim aklım almadı.
  • zeka testi uygulaması olağan durumlar için kullanılabilir bir test değildir. ya kişinin normalin üzerinde zeka düzeyi olabileceği olasılığı olduğunda, ya da zeka ile ilgili bir sorundan şüphelenildiğinde zeka testi yapılır. böylesi testler psikolojik bazı etkiler yaratıp olumsuz bazı sonuçlara yol açabilir.
  • "kafatasi olcumu de yapilacak mi acaba?" sorusunu akla getirir.
  • bu gözler çocuğunu zeka testinde üstün zekalı göstermek için rüşvet teklif eden veliler gördü ve bu kulaklar bunu teklif edenlerin ' yaw ne olacah hocam bizimkine fazladan puan ver işte '. derken normal bişey istiyormuş gibi pis pis sırıtışlarını duydu.
  • milletvekillerini de kapsayacaksa desteklediğim uygulama.halep ordaysa arşın burada atlayabilen atlasın:)
  • ilk once iktidar uzerinde denesinler. eger "dusuk" sonucu bulmazsa ise yaramiyor demektir.
  • (bkz: bilsem)
    eğer planlanan bilsem taramasının her öğrenciye yapılması ise panik yok. bilsem eğitimi her çocuğun kapasitesini daha verimli kullanmasını sağlayabilecek bir takviye sistem. keşke her çocuğa bu imkan sağlanabilse.. ama milli eğitimin buna gücü yetmediği için en azından üstün yetenekli çocukları harcamayalım diye kurulmuş bir sistemdir herhalde bilsemler.
    ama sonuçlara göre tüm sınıflar düzenlenecekse, çocuklar kategorilere ayrılacaksa o iş yaş. çarpık eğitim sistemimiz ve sosyolojik yapımız buna müsait değil. rüşvetin, torpilin önünü kimse alamaz.
  • aklıma milli eğitim bakanlığınca şöyle bir tepki verilmesi muhtemel iki tablo oluştu;

bkz1

bkz2
  • herkesin çocuğunu ultra zeki sanması hastalığına karşı iyi bir önlem olabilir *

beş sene önce yaptığım uyarıyı umarım dikkate alırlar:
49 entry daha