şükela:  tümü | bugün
  • ''düşünsel dayanaklarını yitirerek zayıflamıştır'' cümlesiyle beni güldüren ama aslında hiç de güldürmeyen bakış açısı.
  • gene iyiymiş lan. ben ''bunların alayı şerefsiz pezevenktir, dombilidir, yavşaktır'' falan bekliyordum.
  • "vahye dayanmayan bazı inanç biçimleri ve düşünce akımları, ruhsal bunalım, ahlaki çöküntü, toplumu bir arada tutan temel değerlerdeki yozlaşma, sosyal ve kültürel dokudaki zedelenme, millî ve manevi duygulara yabancılaşma gibi olumsuzluklara toplumda olumsuz etkilere yol açabilir."

denmiş ama, türkiye'deki son 12 yıllık aşırı muhafazakarlaşma artışıyla görüldü ki saydıkları şeylerin hiçbirisi ateizmin yükselişiyle alakalı değil; aksine, onun zıttı ile gerçekleşti.

ayrıca "düşünsel bütün dayanaklarını yitirmek" ifadeleriyle de komik duruma düşülmüş.
  • meb'in amk. bu ülkede ne düzgün ki lan, meb'in yaptığı atezim tanımı düzgün olsun. yok allahın varlığına karşı çıkıyorlarmış, yok bilimsel dayanakları olmadığı için çöküyormuş. yaşamayın lan siz. evimin tuvaletindeki örümceğin yaşamına sizden daha çok değer veriyorum lan ben. bıktım kokuşmuş zihniyetlerinizden de sizin yetiştireceğiniz bağnaz sığır sürülerinden de. g*tünüze girsin ateizm amk, sizin neyinize ateizm.
  • "allah'i inkar"dan sonra parantez icinde "tovbe hasa" yazilmamis cok ilginc lan. bi o eksigi var.
  • meb'in pek iyi bilmedigi (ya da bildigi ama isine gelmeyen) konularda yorum yapmasa veya bu tur konulari kitap icerigine dahil etmese daha iyi olacagini gosteren ateizm anlayisidir.