şükela:  tümü | bugün
 • eğitimin, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayış yerine sadece siyasal iktidarın benimsediği tek tipçi bir anlayışla yönetilmesidir. eğitime yön veren kadroların fişleme, tasfiye ve kadrolaşma yerine asli faaliyetleri olan eğitim-öğretime yönelmeleri gerekmektedir.
 • "milli eğitim bakanlığı sahipsizdir. bakanlığı türgev ve bilal erdoğan yönetmektedir. bilal erdoğan'ın verdiği demeçlerle bakanlık kendisine hedef biçmekte, bakanlık ise bu hedefleri yakalamak için dinsel gerici politikalar izlemektedir.

  meb, neredeyse diyanet işleri başkanlığı'nın bir şubesine dönüşmüş, karma eğitimi kaldırma projeleri hızla devam etmekte, çağdaşlaşma yolundaki adımlar birer birer geriye gitmektedir. fatih projesi çökmüştür. bütün okul müdürleri bir gecede değiştirilmiştir.

  eğitim dinselleştirildiği gibi ticarileştirildi, fırsat eşitliği kaldırıldığı için öğrencilerin devlet imkanıyla okuması sıfırlandı. çocuk yaşta evliliklerde çok ciddi artış var.

  ...milli eğitimdeki asıl işlevini unutan avcı hakkında soruşturma komisyonu kurulması gereklidir. türk milli eğitimini bugüne getiren bakan hesap vermeli"

  levent gök
 • 9. sınıf ders programında
  matematik: 6 saat

  fizik: 2 saat
  kimya: 2 saat
  biyoloji: 2 saat
  (fen bilimleri: toplam 6 saat)

  din kültürü ve ahlak bilgisi: 2 saat
  temel dini bilgiler: 2 saat
  peygamberimizin hayatı: 2 saat
  (din dersleri: toplam 6 saat)
  başka söyleyeceğim yoktur.
  tanım: bir tespit.
  edit: mesleki ve teknik anadolu lisesi. bazı din dersleri seçmeli olarak geçiyor ama seçimi yapan öğrenciler değil.