• 18 yasindan kucuklerin ve belkide buyuklerin giymek ve milli olmak icin can attigi aslen kuma$ olmayan bir tür kavram..
  • milli forma, uluslararası spor karşılaşmalarında milli takımda yer alan sporcuların giydikleri formadır. bu formayı giyen sporcular mahalle maçına ya da kayıkçı kavgasına çıkmadıklarının, mücadele ettikleri spor müsabakasında aynı zamanda ülkelerini de temsil ettiklerinin farkında olmalıdırlar. bu açıdan bakıldığında bazı futbolcuların sırtlarında taşıdıkları formaya layık olmadıkları gözlenmektedir.
  • spor müsabakasına cıkıldıgının sadece onu giyince hatırlanması gerekmeyen forma. pekala kulubun forması da kıymetlidir. adam olmak icin, adam gibi davranmak icin illa milli forma giymek gerekmemektedir. hatta forma bile giymek gerekmez.
  • vatanimin her hangi bir spor dalinda basarili oldugunda sadece takimin degil halkimizin bir araya gelmesi icimde tarif duyulmaz bir his doguruyor milli formaya karsi bende. keske diyorum icimden bir spor dalinda profesyonel olabilecek kadar yetenekli/sansli olabilseydim, olabilseydim de o formayi bir kez sirtima gecirebilseydim. milli takimimizin sampiyonalardaki kenetlenmeleri, yaptiklari kamplar, sakatliklar sonrasi birbirlerine verdikleri destekler, yurda inince daha havalanindan baslayan karsilanmalari, basarinin/ulkemize getirilen madalyanin veya kupanin ardinda yatan calismalari, baska bir zaman diliminde agzimiza gelen kufru savurdugumuz oyuncunun sayisiyla gelen galibiyete taraftarlarinin/halkimizin en az onun kadar sevinmesi. bence gercekten tarif edilemeyen duygular olsa gerek. bilmiyorum ne kadar sansli olduklarini biliyorlar mi sporcularimiz ay-yildizli formamizi uzerlerine gecirince. oteki ihtimali dusunmek bile istemiyorum zira. keske bir sans verilse bizlere de o duygulari biz de tadabilsek. bir turnuvada kenarda su veren, havlu tutan insanlarimizdan biri olabilsem. en azindan o duygulari, olayin kaynaginda yasasam. hani bi reklam var, halktan cikan bir 11, daha sonra mehmet yildiza, ardaya filan donusuyor. insan ona bile ozeniyor yahu.

tanim: keske bir mucize olsa da, bana da giymek nasip olsa dedigim, gozumde kutsal olan formadir.
  • artık böyledir:
    http://instagr.am/p/sgfgh/
  • giyen kişi allah mertebesine ulaşıyor sanırım. öyle bir izlenim var. enteresan.
  • türkiye futbol federasyonu, (a) milli futbol takımı formalarını resmi internet sitesi üzerinden satışa sundu.

tff'den yapılan açıklamada, 2014 fifa dünya kupası yolunda büyük önem taşıyan türkiye-romanya karşılaşması öncesi bir ilkin gerçekleştirildiği ve www.tff.org üzerinden milli takım forması satışına başlandığı belirtilirken, ''60 liradan formalarını alan futbolseverler, ücretsiz kargo fırsatından da yararlanacak.
hesabın var mı? giriş yap