şükela:  tümü | bugün soru sor
 • necmettin erbakanın direktifiyle kurulmuş olan vakıftır. amacı, sokakta boş dolaşan gençliği milli ve manevi duygularla donatarak hayırlı bir evlat haline getirmektir.

  para ile imanın birarada durmasının zorluğundan olsa gerek allahuekber kelimesini duyduğu anda yörüngeye girip lokallere dolan gariban varoş çocukları önemli kalabalık oluşturur. bu sebeple de sol partilerin tabanını tırtıklayan önemli yapılanmalardan olduğunu söylemek yanlış olmaz.

  tunceli ili dışındaki tüm il, ilçe ve beldelerde örgütlenmeyi başarmış yegane sivil toplum kuruluşu olarak 28 şubat bastırımının hedef tahtasında ilk sırayı kimselere kaptırmamıştır. kapatılma kararına kadar devamedegelen baskılar neticesinde kabuk değiştirip anadolu gençlik adını almış, lokallerini de anadolu gençlik irtibat bürosu formatına sokarak yaşamına devam etmektedir.

  milli görüşün siyasi başarılarından sonra ihalelere bulaşan üst yönetimin para ile imanın bir arada durmasının zor olacağı tezini kuvvetlendirici davranışlarını müteakip taban desteğini kaybederek eski gücünün çok uzağına düşmüştür.

  ekşi sözlük muhabiri fatihten bildirdi.
 • pis kokulu küflü salonlarda triçka wu shu eğitimi verdirirdi bunlar gariban yurdum kurularına,antrenör ya ofludur yada ofludur,verdiği taktikleri uyguladığınız takdirde bacağınızın götünüzden ayrılma ihtimali büyüktür,yurdum amelelerini kung fu ayağına mal mal tekme tokat birbirlerine girdirir,yaptıklarının bir uzak doğu siporu olduğunu söylerler ama tokatlı yağlı güreş gibi bişeyden öteye götüremezlerdi.8 yıl karate çalışmasından sonra bulunduğum taşrada "lan nedirki kendimizi daha bi geliştirirmiyiz"deyip bir kere gittiğim akabinde tövde deyip hızla terkettiğim vakıf.
 • (bkz: imdat kaya)
 • laiklerin efendisi serisinde yeraltı mahzenlerinde eli tespihli ork yetiştiren merkez olarak bilinir.
 • şimdilerde "rejimle hiçbir sorunumuz yok, laik cumhuriyetin kazanımlarınııııı korumaya kararlıyız elhamdülillah" minvalinde konuşmalar yapan, kendilerine şüpheyle bakan herkese paranoid şizofreni tanısı koyan fırça bıyık tayfasının ve taraftarlarının şirinliklerine bakmayın siz. bu vakıfla çocuk yaşlarda tanışmış biri olarak rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki çok uzun vadeli bir planın ancak ortalarındayız henüz.

  12 eylül'den sonra, yoksul ama başarılı ortaokul öğrencilerini toplayıp, bir takım "ağabey"lere teslim ederdi bu vakıf. sıkı bir eğitimin ardından ilk hedef askeri liseler olarak belirlenir, kursiyer çocuklara "dinsiz askeriyeye kuran'ın ışığını götüreceğiz" türünde cümleler ezberletilirdi. o ağabeyler o kadar iyi, o kadar cana yakın olurlardı ki, hayatın sertliğini bütün hücrelerine kadar hissetmiş çocukların bu "iyilik"ten etkilenmemesi mucize olurdu.

  bu şekilde pek çok çocuk askeri liselere sokuldu. her ne kadar 80'li yılların sonlarında, askeri okullarda büyük bir operasyon yapılmış ve pek çoğu atılmışsa da içeride kalanlar olduğu da şüphe götürmez bir gerçek. şimdi o dönemin çocukları yüzbaşı veya binbaşı rütbesindedirler muhtemelen. albaylık, generallik yakın.

  komplo teorisi gibi değil mi? değil, gerçek.
 • çocukluk dönemimizin en sahici, en vasıflı, en delikanlı hatıralarına ev sahipliği yapan efsane vakıf. kanımızın deli deli aktığı, refah partisi'nin gümbür gümbür geldiği, milli görüş'ün herkeste makes bulduğu yıllarda baba ocağı gibi bağrında saklardı bizi mgv.
  mahallesinde bu vakfın bir şubesi olup da kapısından içeri girmeyen, oradaki perşembe sohbetlerine katılmayan, oraletinden içmeyen, 2 servis masa tenisi maçı yapmayan, düzenlediği pikniğe gitmeyen biri ne bahtsızdır...
  kara uğursuz 28 şubat döneminde kapatıldı, kapısına kilit vuruldu. çok güzeldi be...

  (bkz: anadolu gençlik derneği)

  http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=6779
 • müslüman gençler için bi nevi kıraathane görevi görmüştür.
 • büyüklerimizin çay, bizlerin oralet içtiği, dini bilgiler aldığımız, sohbetlerine katıldığımız ama en önemlisi masa tenisiyle tanıştığımız güzide ortam. uzun, siyah sakallı, genç bir çaycı mgv'nin olmazsa olmazlarındandır.

  (bkz: anadolu gençlik derneği/@kara mithat)
 • sevdamız türkiye’ diyerek 1975 yılında necmeddin erbakan'ın fikir önderligi ile kurulan milli gençlik vakfı, 28 şubat süreci sonrası ergenekon terör örgütünün kurumdan korkması sonucu 2004 yılında kapatılmıştı. aradan geçen on yıldan sonra mgv, 7 ocak 2014 günü ankara asliye hukuk mahkemesi kararıyla yeniden kuruldu.

  imanlı ve inançlı bir gençliğin teminatı olarak yıllarca millete hizmet eden mgv’nin yeniden kurulması ise gönül verenleri, sevenleri tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.
  mgv yeniden kuruldu