şükela:  tümü | bugün soru sor
 • binanın kendisini de avm yapsınlar. böylece bahçelievlerin avmye olan ihtiyacını da giderir. melihcim ellerini ovuştursun.
 • tam bir çomar faaliyetidir... zaten yıllar önce tarihi kitapları hurda diye kilosu 15 kuruşa sattıkları da ortaya çıkmıştı:
  http://www.haberturk.com/…su-15-kurusa-tarihi-belge

  ben yıllarca ders çalışmak için gidip geldiğimden biliyorum, milli kütüphane ankara'nın göbeğinde her gün yüzlerce öğrenciye hizmet veren büyük bir kütüphane. sadece tus kpss çalışanlar değil, akademik araştırma yapanlar, kaynak tarayanlar da geliyor buraya. zaten şehirde bilim kültür namına ne kaldı ki? aynı zamanda cumhuriyetin simge binalarından biri olduğu için hedef tahtasına konulmuş olabilir diye düşünüyorum.

  hem bu kadar kaynağı kaçaksaraya taşıyıp ne yapacaklar? sanki adam okuyor. sen bu kadar kaynağı zar zor araştırma yapmaya çalışan öğrencilerden kaçır mega cahile götür orda küflensin. süper fikir. hey allahım.

  edit: (bkz: minik ilayda'ya yardım kampanyası)
 • yaw yeni kütüphaneye koyacak kitap mı bulamadılar da aktarma yapıyorlar? ankaraya iki tane büyük kütüphane fazla mı?

  sanırım türkiye'ye bile birden fazla kütüphane fazla. ülkedeki tüm kütüphaneleri kapatıp kitapları aksaraya taşısınlar. nasıl olsa kimsenin okuduğu yok, böylece en devasa kütüphaneye sahip oluruz, zengin gösterir diycem ama diğer illerdeki kütüphanelerde 9-5 internette takılan memurlara başka kadro bulmak lazım. bu sorunu hallederlerse tek millet, tek bayrak, tek kütüphane fikri güzel bence.
 • yalnız aşti 1, milli kütüphane 2
  bölgedeki geniş ve değerli araziler olarak birilerinin ellerini ovuşturmaya başlamıştır.

  milli kütüphane saray a taşınacak tamam da, peki ya ulaşım?
  saraya giden toplu taşıma mı var? burayı en çok kullanan kişiler öğrenciler. otomobili mi var herkesin?

  tabi kararı veren şahıslar otomobil sürüsü ile gezdiklerinden farkında olmayabilirler.

  edt: aklıma 1984 ü getirmiştir. bilgiler tek tek tüketilirken tek kaynağımız internet bir gün kapatılırsa kuzey kore den farkımız kalmaz. eskileri anlatan yaşlı insanlar dışında.
 • hayatinda bes tane kitap okumamis bir adamin sirf gosteris icin yaptigi sacmaliktir. kaldi ki saraya halk giremiyor bile. milli kutuphane'deki kitaplarin hepsini almak nasil bir akil-mantik isi?

  gercek bazen dimağım duruyor.
  hebele höbele falan demek istiyorum.
  cunku kendimi bu durum karsisinda ifade edemiyorum.
 • milli kütüphane aksaray'a mı taşınıyormuş?
  öyleyse (bkz: saray'a kuzu kuzu geleceksiniz başka çareniz yok)
 • yerinde bir karardır. hatta gökkuşağı ile birleştirilip, komikli bir dinazorlu park yapılabilir.
 • sözlük jargonunda eskiden kitap siken yusuf diye bi tabir vardı. barzolukta, hayvanlıkta, aymazlıkta stratosfer seviyesi manasında... o geldi aklıma sebepsizce
 • at fava bekle; eğer o kütüphane saraya taşınırsa öğrenci birlikleri her gün işgal eylemi yaparlar benden söylemesi. sarayı külliye formunda tanıtma çalışması yaparken eldeki bulgurdan olmayın. gerçi siz de haklısınız muhalefet boylesine tırt olunca (kk özellikle senden nefret ediyorum) aksiyon alırken sonuçlarını düşünmenize bile gerek kalmıyor!..