şükela:  tümü | bugün soru sor
 • siyasi krizler veya ülke için hayati değer ta$ıyan konularda, belirli gündem maddeleri çerçevesinde yapilan çağriya verilen isimdir.

  6 temmüz 1992'de muhsin yazicioğlu ve arkada$larinin milliyetçi çalişma partisi'nden istifalari ile ba$lattiklari harekete de bu isim verilmi$tir.
 • memlekette yasayan herkesin ömründe en az bi kere salacak'tan istanbul'a bakip "lan güzel sehir de, icine sicmisiz" demesidir.
  kürt türk cerkes laz gürcü vs..
 • buna bugünlerde omuz verenler ikinci yetmez ama evetçilerdir.

  başta vatan partisi tayfası olmak üzere bir dolu kesim, amerikancı anti atatürkçü, karşı devrim neferi akp'nin yanında yer alıyorlar. neymiş fetö darbe yapmaya kalkmış, doğru. akp'nin semirttiği fetö'nün darbesi atlatıldı akp'nin darbesinin içine balıklama dalındı. oldu ya ne güzel, ülkeyi mahveden siyasi iktidardan hesap sormayalım bir de üstüne destek olalım. niye çünkü devletimizin yanında olmalıymışız. ya arkadaş biz neden iki gerici gücün arasında kalıyoruz ve birini seçmek zorunda kalıyoruz? ayrıca senin devlet dediğin kemalist devlet alışkanlıkları olan ama baştan sona bir akp devleti. yani senin değil artık bu devlet. günden güne de eriyor. laiklikten uzaklaşıyor.

  bugün buna destek atanları bir kenara yazın. yetmez ama evetçiler dün ne kadar kandırılmışlardır ise bugün de bunlar o kadar "kandırılmıştır".
 • her boku hitler'e benzetmek hakikaten bazen sıkıyor da pkk ve fetö'ye karşı kurulan bu mutabakat da hitler'in sovyetler ve yahudilere karşı kurduğu milli mutabakata çok benziyor be kardeşim!
 • akp mhp koalisyonuna verilen isim.